Marlo Morgan citáty

Marlo Morganová je americká lékařka a spisovatelka, která se proslavila díky svému románu Poselství od protinožců . Román líčí několikaměsíční putování australskou divočinou s místními domorodci. Jak kmen postupuje, Marlo se postupně očišťuje od konzumního způsobou života a myšlení, postaveného ... Více

Lidé nemohou existovat, jestliže se budou vyhýbat všemu, co jim připadá nepříjemné, místo aby se to snažili pochopit.
Marlo Morgan


Veškerá setkání s ostatními lidmi přinášejí zkušenost a veškerá zkušenost znamená vazby vytvořené navždy. Opravdoví Lidé uzavírají kruh veškeré zkušenosti. Nenecháváme nic neuzavřeno jako vy Mutanti. Když odejdete se špatnými pocity vůči někomu a neuzavřete tak kruh, bude se opakovat znovu. Nebudete trpět jednou, ale znovu a znovu, dokud to nepochopíte.
Marlo Morgan


Žádný tvor by neměl trpět, pokud utrpení sám nepřijme.
Marlo Morgan


Kdo potřebuje vědět, bude vědět.
Marlo Morgan


Podle domorodců jsou důvodem ke strachu věci. Čím víc jich máme, tím víc se musíme bát, až nakonec žijeme jen a jen pro materiální statky.
Marlo Morgan


Domorodci odmítli psané slovo, protože by se jeho přijetím vzdali své vyvinuté paměti, kterou neustálým procvičováním udržují na optimální úrovni. Hrají a zpívají každý den, protože si tak udržují jednotlivé údaje v paměti.
Marlo Morgan


Člověk ale nikdy nemá říkat „nikdy“. Od té doby jsem se tohle slovo snažila vyloučit ze svého slovníku. Naučila jsem se, že existují věci, kterým dáváme přednost, a jiné kterým se vyhýbáme. Slovo „nikdy“ nám ale nedává možnost vypořádat se s nepředvídatelnými situacemi a znamená nesmírně dlouhou dobu.
Marlo Morgan


Co nejvíc odlišuje Mutanty od původních lidí, je jádro strachu, které v sobě nosí. Opravdoví Lidé neznají strach. Mutanti udržují ve strachu i své vlastní děti.
Marlo Morgan


„Vy věříte, že vaše božstvo vidí a soudí lidi,“ řekl Úta. „My si myslíme, že Božská Jednota záměry a pocity lidí cítí - nezajímá se tolik o to, co děláme, ale proč to děláme.“
Marlo Morgan


Sny jsou stínem skutečnosti. Všechno, co existuje a co se děje, se nachází také ve světě snů. Jsou tam všechny odpovědi.
Marlo Morgan


Nemůžeme rozpoznat, co je špatné nebo dobré na ostatních, pokud sami nemáme tytéž silné i slabé stránky.
Marlo Morgan


Opravdoví Lidé věří, že se nestáváme náhodnou obětí choroby a že naše tělo je jediným prostředkem, jímž naše věčné, vyšší vědomí komunikuje s vědomím naší osobnosti.
Marlo Morgan


Mluvili jsem ještě o narozeninových dortech a cukrové polevě, která jim hned také posloužila jako analogie. Podle nich symbolizuje množství času, který my Mutanti v rozpětí našeho stoletého života strávíme vyumělkovanou, přebytečnou, pomíjivou, dekorativní a uměle oslazenou činností, zatímco věnujeme příliš málo času objevování podstaty našeho bytí a toho, kdo jsme. (Poselství od protinožců)
Marlo Morgan


Podle domorodců život a žití spočívá v pohybu, postupu a změně. Mluvili o živém a mrtvém čase. Lidé nežijí, když jsou rozzlobení, deprimovaní, litují se anebo jsou naplnění strachem. Nezáleží na tom, že dýchají. Dýchání jen ukazuje ostatním, které tělo ještě není hotové k pohřbení. Ale ne všichni lidé, kteří dýchají, jsou živí. Je v pořádku si vyzkoušet, jak chutnají negativní pocity, ale rozhodně u nich nechceme zůstat.
Marlo Morgan


Teprve až pokácíte poslední strom, až otrávíte poslední řeku, až ulovíte poslední rybu, přijdete na to, že se peníze nedají jíst. (proroctví indiánského kmene Cree)
Marlo Morgan


O autoru - Marlo Morgan

15   1

Datum narození: 29. září 1937

Marlo Morganová je americká lékařka a spisovatelka, která se proslavila díky svému románu Poselství od protinožců . Román líčí několikaměsíční putování australskou divočinou s místními domorodci. Jak kmen postupuje, Marlo se postupně očišťuje od konzumního způsobou života a myšlení, postaveného na sociálních jistotách, pohodlí a chemii.

Marlo Morganová vystudovala medicínu a biochemii a celý svůj život se živila jako lékařka. Vdala se a má dvě děti. Po rozvodu začala psát. Proslavila se díky svým románům Poselství od protinožců a Poselství z věčnosti. Nyní je v důchodu, žije v Lee Summit v Missouri.

Podobní autoři

Mary McCarthy foto
Mary McCarthy 2
americká spisovatelka 1912 – 1989
Ally Condie foto
Ally Condie 42
americká spisovatelka
Kami Garcia foto
Kami Garcia 9
americká spisovatelka 1972
Lauren Kate foto
Lauren Kate 49
americká spisovatelka 1981
Agnes Sligh Turnbull foto
Agnes Sligh Turnbull 1
americká spisovatelka 1888 – 1982
Carole Nelson Douglas foto
Carole Nelson Douglas 1
americká spisovatelka 1944
Maggie Stiefvater foto
Maggie Stiefvater 7
americká spisovatelka 1981
Pearl S.  Buck foto
Pearl S. Buck 13
americká spisovatelka 1892 – 1973
Chrie Carter-Scott foto
Chrie Carter-Scott 3
americká spisovatelka 1949
Jessica Bird 27
americká spisovatelka 1969
Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .