Citáty o přátelství

Máš nepřátele?
Výborně, to znamená, že jsi něco dokázal.

 Eminem foto
Eminem 2
americký rapper, producent a herec 1972

Jsem už pořádně unavenej bolestí, kterou slyším a cítím, šéfe. Jsem unavenej z cestování, z toho, jak jsem sám jako kůl v plotě. Věčně bez kamaráda, s kterým bych chodil nebo co by mi říkal, odkud přicházíme nebo kam jdem nebo proč. Jsem unavenej z toho, jak jsou lidi na sebe oškliví. V hlavě to cítím jako střepy. Jsem unavenej z každé situace, kdy chci pomoct, ale nemůžu. Jsem unavenej z toho, že jsem ve tmě. Hlavně je to ale ta bolest. Je toho moc. Kdybych to uměl ukončit, udělal bych to. Ale neumím
(Zelená míle - postava John Coffey)

Stephen King foto
Stephen King 197
americký spisovatel 1947

Nelíbí se mi jak vypadám. Nikdo nemá rád vlastní vzhled, a pokud má, nechci se s tím člověkem přátelit. Ale všichni víme, v čem tkví naše nejistoty. Otázka, kterou jsem si při psaní kladl, byla:,, Jak tyto nejistoty ovlivňují můj způsob života? Jak si kompenzuji to, že na sobě něco nemám rád? Co dělám, abych to zakryl?

Tyler Joseph foto
Tyler Joseph 16
Americký zpěvák 1988

Ať už bylo o přátelství řečeno a napsáno cokoli, neexistuje. Je to jen souhra různých typů lidí. Někdy s výhodami, častěji však bez výhod. Tomáš Štrébl - L'arroganza e la menzogna (z knihy Arogance a lži.)


Kdo je kamarád? To je ten, s kým si pomůžeme v pravý okamžik, se kterým si říkáme věci přímo do očí. Někdy uslyší i nepříjemnosti. Když je odmítá slyšet, tak to kamarádství třeba skončí.

František Řehák foto
František Řehák 5
český herec 1923

Mám rád přátele, kteří mají nezávislou mysl, protože mají tendenci přimět vás vidět problémy z jiných úhlů. (kniha Nelson Mandela By Himself)

Nelson Mandela foto
Nelson Mandela 25
bývalý prezident Jihoafrické republiky, bojovník proti ap... 1918 – 2013

Přátele je třeba posuzovat podle skutků ne podle slov.

Titus Livius foto
Titus Livius 35
římský historik -59 – 17 n. l.

Přátelství je vztah, v němž je všechno tak samozřejmé, že se nemusí nic vysvětlovat.

Dagmar Sedlická foto
Dagmar Sedlická 1
Básnířka, publicistka 1947

Aby se dokázalo, že kapitalismus odpovídá přirozeným lidským potřebám, bylo třeba dokázat, že člověk je svou povahou soutěživý a plný vzájemného nepřátelství.

Erich Fromm foto
Erich Fromm 62
německý filozof, psycholog a psychoanalytik 1900 – 1980

Líbí-li se Hospodinu cesty člověka, vede ku pokoji s ním i jeho nepřátele.

 Šalamoun foto
Šalamoun 134
izraelský král a syn Davida -1011 – -931 př. n. l.

Dva potůčky se někdy spojí, ale nebudou vycházet jako nejlepší kamarádi to samí platí i pro lidi.

Demi Lovato foto
Demi Lovato 3
1992

Přátelit se s kdekým je ke škodě; kdo však miluje, přilne víc než bratr.

 Šalamoun foto
Šalamoun 134
izraelský král a syn Davida -1011 – -931 př. n. l.

Majetek zjednává víc a víc přátel, nuzáka se i přítel zřekne.

 Šalamoun foto
Šalamoun 134
izraelský král a syn Davida -1011 – -931 př. n. l.

Quijotovy větrné mlýny jsou pro mě symbolem imaginárních nepřátel. Život sám o sobě je děsivý, všichni máme nějaké obavy. Spisovatel neustále žije v nejrůznějších obavách. Má strach, že mu dojde inspirace, že nedokončí své dílo, že selže. Musí se od toho oprostit, čelit tomu, aby se stal svobodným a mohl psát. Překonáváním úzkostí jako autoři zrajeme. O tom všem píšu. O smyslu života, o smrti a o tom, jak se jí postavit, o sexu, o touze, o moci, o lásce a pocitu věčnosti, který láska může dát, o druhém člověku. O všem, co nazýváme životem. O tom se snažím psát s humorem a tomu mě naučil Cervantes.

Rosa Montero foto
Rosa Montero 1
španělská spisovatelka a novinářka 1951

Existují barbaři, kteří zapomenuvše všechen lidský cit, dovedou uchopit psa, který obdivuhodnou věrností svého přátelství daleko předstihuje člověka, připoutat ho na stůl, zaživa rozřezat jen proto, aby ukázali oběh jeho krve! Nožem odhalují v něm tytéž orgány citu, které se tají v člověku a nehrozí se tato sídla citu v živoucím těle mučit hroznými bolestmi. Zaslouží si takoví nelidští tvorové jména člověk?

 Voltaire foto
Voltaire 121
francouzský spisovatel a filozof 1694 – 1778

Prohlašuji, že uměleckými instituty, skleníky umění, kasárnami umění, špitály pro umělce, ústavy pro penze pravé umění v národech se neuživí; naopak – všechen byrokratismus jest rozený nepřítel božského umění.

Karel Purkyně foto
Karel Purkyně 1
český malíř 1834 – 1868

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 969 citátů

Související témata

Obrázky s citáty o přátelství

Články

7 populárních citátů Marilyn Monroe, které ve skutečnosti nikdy neřekla

Blonďatý sexsymbol Marilyn Monroe byl bezpochyby božský, a tak není divu, že má i dnes tolik fanoušků. Neméně populární jsou i motivační citáty, které herečka údajně vypustila z úst. Skutečně ale jen údajně. Tady je seznam oblíbených vět, které jsou MM připisovány, ale ona je nikdy neřekla.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .