Citáty o závislosti

Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici.

Kurt Cobain foto
Kurt Cobain 28
frontman skupiny Nirvana 1967 – 1994

Špiníme svůj vzduch a vodu a žijeme ve hluku a špíně, které by žádné jiné zvíře nesneslo a zároveň nám politikové a reklama říkají, že jsme se nikdy neměli tak dobře. Závislost moderních vlád na podobných nepravdách vede k hanebnému znečišt'ování mysli: televize, rozhlas, film a valná část školské výchovy.

Gary Snyder foto
Gary Snyder 2
americký básník 1930

Nezávislý člověk je ve velkém nebezpečí. Závisí jen sám na sobě.


Nit se přetrhla a loutka se zhroutila na zem. Byl to její první nezávislý pohyb.


Nikdy nepovažujte za šťastného toho, kdo je závislý na vnějších okolnostech.

 Seneca foto
Seneca 491
římský filozof -4 – 65 n. l.

Vykolejená tramvaj se považuje za nezávislou.


Závislost člověka na okolnostech je v podstatě závislost na sobě samém.

Antonio Labriola foto
Antonio Labriola 1
italský filozof 1843 – 1904

Vždycky bylo, je, a já se domnívám, že i bude na světě lidí víc hloupých a nevzdělaných, než chytrých a vzdělaných, i když chytrost a vzdělanost nejsou na sobě přímo závislé. Já znám mnoho vzdělaných hlupáků.

Jan Werich foto
Jan Werich 156
český herec, dramatik a spisovatel 1905 – 1980

Nepomůžeme chudým likvidací bohatých. Nepomůžeme slabým oslabením silných. Nezvýšíme příjmy snížením zisků. Bratrství neposílíme skrze třídní nenávist. Morálku, charakter a odvahu neposílíme, když lidem vezmeme iniciativu a nezávislost.

Abraham Lincoln foto
Abraham Lincoln 46
16. prezident Spojených států 1809 – 1865

Šéf své podřízené řídí, vůdce je vede. Šéf je závislý na autoritě, vůdce na dobré vůli. Šéf vzbuzuje strach, vůdce nadšení. Šéf říká "já", vůdce říká "my". Šéf se soustřeďuje na viníka při selhání, vůdce na samotné selhání. Šéf ví, jak se má co udělat, vůdce ukazuje, jak to má být. Šéf říká "Jděte!", vůdce říká "Pojďme!"

John C. Maxwell foto
John C. Maxwell 27
americký autor, reproduktor a pastor 1947

Natočit dobrý film je závislé na tolika okolnostech, musíte mít nejdříve dobrý scénář, najít vhodného režiséra, který obsadí vhodné herce. Jde o malý zázrak, pokud se vše podaří. A jelikož zázraky se nedějí často, začalo mě hraní nudit.

Marlene Jobertová foto
Marlene Jobertová 1
herečka, autorka 1940

Láska je jako droga. Nejdřív se dostaví pocit euforie, kterému se zcela oddáš. Ale uplyne den, a chceš ještě víc. Zatím jsi tomu nepropadl úplně, ale ten pocit se ti líbil a myslíš si, že ho dkokážeš ovládat. Dvě minuty myslíš na milovanou osobu a další tři hodiny na něco jiného. Ale postupně si na toho druhého zvykáš, až jsi na něm úplně závislý. Pak tři hodiny myslíš na něj a dvě minuty na něco jiného. Když s tebou není, prožíváš stejné pocity jako lidé závislí na drogách, když je nemají. V takových chvílích bys pro lásku udělal cokoliv, stejně jako narkoman, který krade a ponižuje se, jen aby dostal svoji dávku.

Paulo Coelho foto
Paulo Coelho 139
brazilský textař a spisovatel 1947

Mír mezi národy je závislý na míru v lidech samých.

Josef Čapek foto
Josef Čapek 97
český malíř a spisovatel 1887 – 1945

Kniha je nejmocnější zbraní národa. Národ, který si váží knih, váží si zároveň své duchovní nezávislosti a neztratí ji, dokud bude mít svou literaturu.

Karel Čapek foto
Karel Čapek 220
český spisovatel 1890 – 1938

Náboženství a věda potřebuji víru v Boha. Kromě toho, pro náboženství Bůh stoji na začátku každé myšlenky a pro vědu na konci. Pro některé znamená základní kámen a pro druhé vrchol konstrukce jakýchkoli přírodních principu. Náboženství a věda se vzájemně nevylučuji, jak se někteří teď domnívají, ale doplňuji a jsou na sobě vzájemně závislé.

Max Planck foto
Max Planck 4
německý fyzik 1858 – 1947

Pouze ti, kdo překonali svou závislost na světě forem, mohou vytvořit lepší svět.

Eckhart Tolle foto
Eckhart Tolle 74
německý spisovatel 1948

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 150 citátů
Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .