Citáty na téma efekt

Mateřství má velice polidšťující efekt. Všechno se redukuje pouze na to nejzákladnější.

Meryl Streep foto
Meryl Streep 2
americká herečka 1949

Žena je oslnivý efekt přírody.

Arthur Schopenhauer foto
Arthur Schopenhauer 126
německý filozof 1788 – 1860

Příroda dovede stejně jako básník vytvořit největší efekty s nejmenším počtem prostředků.

Heinrich Heine foto
Heinrich Heine 52
německý spisovatel 1797 – 1856

Opozice je politické využívání antigestového efektu: Může si dovolit všechno, aniž musí mít strach z následků.

Hans Schweizer 1
německý sochař a malíř 1925 – 2005

Jedině tím, že člověk určí příčiny, může přestat být efektem nežádoucích situací. Jedna věc je být schopen pozorovat. Zcela jiná věc je zužitkovat pozorování tak, aby se člověk mohl dostat k podstatě věcí.

Lafayette Ronald Hubbard foto
Lafayette Ronald Hubbard 23
americký autor sci-fi, filozof a zakladatel Scientologick... 1911 – 1986

Vysocí důstojníci izraelské armády a lidé kolem premiéra Ariela Šarona, jako je poradce pro národní bezpečnost Ephraim Halevy, vykreslují růžový obrázek báječného budoucího Izraele, jaký můžeme čekat po válce. Předpovídají domino efekt, jaký s pádem Saddáma Hussajna nastane i u dalších nepřátel Izraele... Spolu s těmito vůdci zmizí terorismus a zbraně hromadného ničení.

Aluf Benn foto
Aluf Benn 1
izraelský novinářka 1965

Závěr všech exaktně vedených klinických studií na seriózních vědeckých pracovištích byl jednoznačný: homeopatické léky jsou neúčinné, resp. mají jen placebový efekt.

Jiří Heřt foto
Jiří Heřt 2
český anatom, lékař a vysokoškolský pedagog 1928 – 2014

K jazyku mám velmi materiální vztah, považuji ho za hmotu, kterou zpracovávám. Začala jsem psát, už když jsem byla hodně malá, považovala jsem slova za předměty a měla jsem chuť si s nimi pohrávat. Pozorovala jsem, jaký bude mít efekt, když nějaké slovo posunu dopředu, dozadu či doprostřed. Napsala jsem větu, poslouchala jsem, jak zní. Jazyk rozhodně nepovažuji za cosi abstraktního.


Světlo ve fotografii, v černobílý fotografii, to je tak trochu, neříkám nevyzpytatelný, ale podivný kouzlo. Když jsem byl mladej, tak jsem byl mladej, tak jsem bez slunce nefotografoval. Myslel jsem si naivně, že to bez něj nejde. Samozřejmě že jsem později přišel na to, že to tak jednostranné bejt nemůže. Vono difúzní světlo vám navodí víc atmosféry, než to sluneční. Ve slunci to je efekt, který někdy může vyjít a jindy nemusí. Ale v difúzním světle se vám věci projeví asi tak, jako byste si na ně mohli máknout. Takže třeba takovej deštivej den, to je bašta! Dřív, když byl deštivej den, tak jsem od toho odešel. Řekl jsem si, že se to dělat nedá. Víte, světlo vás to naučí. Když to nebudete lámat přes koleno. Heleďte, slunce někdy tý fotografii prospívá. A někdy prospívá třeba déšť! Vona tam hraje velkou úlohu ta atmosféra toho světla.

Josef Sudek foto
Josef Sudek 23
český fotograf 1896 – 1976

Krásný je příběh, lidé se s ním mohou ztotožnit, a když je dobrý příběh, je úplně jedno, jestli je ten film ve 3 nebo v čem – chci říct, nestarejte se o to, je tam prostor na cokoliv. Já miluji 3D a animované filmy, ale lidi nejsou hloupí, když mají dobrý příběh, prostě se půjdou na film podívat. Film není otázka efektů.

Bérénice Bejo foto
Bérénice Bejo 1
argentinsko-francouzská herečka 1976

Výstřel ze startovní pistole a tikot biologických hodin ženy mají stejný efekt: muži začnou rychle utíkat.

Zdeňka Ortová foto
Zdeňka Ortová 86
česká spisovatelka 1961

Efektní světlo dělá hodně. Ale nemusí to být jen efektní světlo. Koukejte, slovo efekt se používá dost povrchně. Myslí se, že tam musí být ty kontrasty. To není pravda! Efektem může být i neefektní světlo! Může se zdát, že to světlo vůbec nemá, a bude to efekt! Ono se vám to ukáže.

Josef Sudek foto
Josef Sudek 23
český fotograf 1896 – 1976

Trikové záběry a efekty jsou prima věc, vždy ale bude hlavní samotný příběh.

James Cameron foto
James Cameron 1
kanadský filmový režisér 1954

Lidé, kteří většinou aspirují na trest smrti, se ve chvíli, kdy zločin páchají, vůbec nezabývají myšlenkami, jestli je někdo chytí a jak skončí. Hrozba trestu smrti pro ně nemá žádný odrazující efekt.

Robert Fremr foto
Robert Fremr 1
český soudce Nejvyššího soudu ČR 1957

Ve 2012 je nejvíce efektů ze všech mých filmů. Ale upřímně, první, co mě zajímá, jsou postavy a příběh. Film musí mít zajímavý příběh, protože pokud jej nemám, nemám ani žádné vizuální nápady.

Roland Emmerich foto
Roland Emmerich 1
německý filmový režisér, scenárista a producent 1955

Když se omlouváš, pokus se, aby ses při tom nesmál. Trochu to kazí efekt.

Laurell K. Hamilton foto
Laurell K. Hamilton 69
spisovatelka 1963

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 23 citátů
Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .