Citáty na téma kapitalista

Kapitalisté mají pohádkové zisky, zatímco dělníci mají hlad.

Klement Gottwald foto
Klement Gottwald 15
český politik, prezident Československa 1896 – 1953

Do Moskvy se jezdíme radit, jak Vám kapitalistům zakroutit krkem …

Klement Gottwald foto
Klement Gottwald 15
český politik, prezident Československa 1896 – 1953

Dosáhne-li kapitalista zisku, nemusí to nutně znamenat zisk i pro dělníka, ale ztrácí-li kapitalista, znamená to nutně i ztrátu pro dělníka.

Karl Marx foto
Karl Marx 40
německý filozof, ekonom 1818 – 1883

Příliš mnoho kapitalismu neznamená příliš mnoho kapitalistů, ale příliš málo kapitalistů.

Gilbert Keith Chesterton foto
Gilbert Keith Chesterton 126
anglický romanopisec a křesťanský obhájce 1874 – 1936

Úspěšný člověk současnosti zrcadlí všechny historické etapy: city neandrtálce, srdce kamenné, bronzovou pleť, železné nervy, otrokářské způsoby, sebevědomí feudála a nároky kapitalisty.

Milan Kenda 20
1937

Mnozí kapitalisté stráví třetinu života tím, jak kapitál vytvořit, třetinu času, jak jej uchránit, a poslední třetinu úvahami, jak jej odkázat.

André Kostolany foto
André Kostolany 11
maďarsko-francouzský makléř 1906 – 1999

... my nemáme dosud vypracovaný jasný a přesný systém, kterej by přesně určil tu odpovědnost toho člověka. Toho za to, toho za to, toho za to. Vždycky se tam točí desítky lidí, prostě, který kolem chodili. A někdy i určitý kolektivní znásilnění, který se ukázalo jako falešný. Tak ty věci jsou složitější prostě, velice složitější, než někde u nějakýho kapitalisty, velice složitý. A říkám znovu, nějaký takový to řešení na ulici, skandalizování a tak dál, ničemu nepřispívá...

Miloš Jakeš foto
Miloš Jakeš 25
československý politik 1922

Dříve než se spojili proletáři všech zemí, udělali totéž kapitalisté.


Já bych poradil světu, aby byl každý sám sebou. Víte, jak jsem poznával svět, nejdřív jsem viděl, že komunisté nejsou komunisté. Pokračování: socialisté nejsou socialisté, což se pozná třeba ze zmíněného projevu francouzského „socialistického“ prezidenta. Dále: křesťané už dávno nejsou christiani, nýbrž právě ti nejhorší farizejové, co Ježíše vydali na kříž. Co bychom si povídali: dívejte se, po ovoci jejich poznáte je. Aristokrati – jestli kdy byli, už dávno nejsou noblesa, nýbrž ušmudlaní kupčíci či šašci pro pobavení publika. A kapitalisté se netěší svými rozkošemi, ale kupují si vlády, armády, a – což je nejnovější hit – tajné služby... Pročež já nehlásám žádnou utopii, ale jenom ten cíl, aby každý byl tím, co o sobě deklaruje, což je, bohužel, asi ta vůbec nejsmělejší utopie.

Jan Tesař 1
český esejista a historik 1933

„...tu a tam se stane, že někam pospíchám. Pracuji ve prospěch občanů této země. To není zhovadilá potřeba, že bych byl nějaký kapitalista, který potřebuje zvýšit svůj firemní profit.“(MF Dnes 9. 7. 2005, Hospodářské noviny 13. 7. 2005, Paroubek k porušování dopravních předpisů svým řidičem.)

Jiří Paroubek foto
Jiří Paroubek 41
český ministr místního rozvoje ČR, člen českého Parlament... 1952

Pakliže nám kapitalisté zboří naší Prahu, postavíme si Prahu novou, nejlépe poblíž Moskvy.

Zdeněk Nejedlý foto
Zdeněk Nejedlý 2
československý člen československého Národního shromážděn... 1878 – 1962

Články

12 nepřeložitelných slov pro radost

Občas se mi stane, že mám nějaký pocit a ani o něm nevím. Teprve když ho někdo jiný popíše, uvědomím si, že tohle znám taky. Proto mi udělal radost britského psychologa Tima Lomase, který nashromáždil 216 slov z nejrůznějších jazyků, která popisují nejrůznější způsoby radosti a potěšení, ovšem angličtina (a většinou ani čeština) je jedním slovem vyjádřit nedokáže.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .