Citáty na téma popularita

Nikdy nebude ani pomyšlení na to, že by se rozum stal populárním. Vášně a city mohou nabýt popularity, ale rozum bude vždy dán jen vynikajícím jednotlivcům.

Johann Wolfgang von Goethe foto
Johann Wolfgang von Goethe 310
německý spisovatel 1749 – 1832

Popularita je trest, který vypadá jako ocenění.

Ingmar Bergman foto
Ingmar Bergman 8
švédský filmař 1918 – 2007

"Přemýšlím-li, kde hledat příčinu vývoje postojů M. Gorbačova, pak docházím k závěru, že to mimo jiné byla touha po slávě, která mu byla drogou a jíž často podřizoval svoje postoje. Toho dovedlo dokonale využít jeho okolí a zejména Západ tím, že mu nejen slávu poskytly, ale také z něho učinily trojského koně v úsilí o porážku socialismu. V tom byl Gorbačov blíž A. Dubčekovi, jehož postoje taktéž silně ovlivňoval lesk slávy a popularity, která se v dnešním světě nezískává zaslouženě, ale vyrábí se podle potřeb." (s. 99)

Miloš Jakeš foto
Miloš Jakeš 25
československý politik 1922

Popularita - to je sláva v drobných mincích.

Victor Hugo foto
Victor Hugo 75
francouzský spisovatel 1802 – 1885

Laciná popularita bohužel neznamená, že umělec hraje zadarmo.


Vážím si lidské popularity, vážím si úcty dobrých mužů k dobrým činům. Opovrhuji však nafouklou bublinou popularity získané bez zásluh a ztracené bez viny.


Pomluva je daň z obratu, kterou platíme za popularitu.

Alec Guinness foto
Alec Guinness 8
anglický herec 1914 – 2000

Vůbec Tomáši Halíkovi nezávidím, že má tolik starostí s ´lidmi nízké intelektuální úrovně´. Přesto je mi taková nálepka milejší než být otrokem myšlenkových proudů a členem organizací, zajišťujících mediální popularitu a snadný přístup k elitám Nového světového řádu. Proto nepřekvapí, když mu jsou bližší Obama s Blairem, vyznávající náboženský synkretismus čili myšlenkový guláš a spiritualitu v duchu new age, než konzervativní katolík Petr Hájek.

Michal Semín foto
Michal Semín 1
český novinář a politik 1967

Být soudcem není účastnit se soutěže v popularitě.

Kateřina Šimáčková 3
česká soudkyně Nejvyššího správního soudu ČR a ústavní so... 1966

Popularita s sebou pochopitelně přináší určitý tlak a člověk se musí chovat trochu jinak. Ale to je dobře. Divadelní hry potřebují být uváděny, čteny, potřebují konfrontaci s různorodým publikem a vyvolávat kontroverzní reakce. A to je možné jedině, když má člověk určitý stupeň věhlasu.

Falk Richter 1
německý spisovatel a překladatel 1969

V myslích mnoha Poláků se zapsal jako vynikající interpret poezie. Čtení veršů v „Lata z Radiem” mu přineslo neuvěřitelnou popularitu a vděčnost posluchačů. Krzysztof jako nikdo jiný uměl přiblížit poezii a předat ji smysluplně.

Jacek Bromski foto
Jacek Bromski 1
polský filmový režisér 1946

Popularita knih a filmů zabývající se válkou a násilím se dá srovnat s pornografií....svědčí o potěšení, které poskytuje zástupné uspokojení frustrovaných sklonů.

Norman Davies foto
Norman Davies 1
britský historik 1939

Pan Zeman je velice protřelý politik, který zná nálady a myšlení českých lidí, kteří se bojí. Pomocí politiky strachu, která je velmi často účinná, se snaží si udržovat a zvyšovat svou popularitu.(v reakci na Zemanovy výroky o muslimským utečencích a hrozbě jejich nerespektování evropských zákonů a zvyklostí)

František Laudát foto
František Laudát 1
český politik a poslanec (2006–2017) 1960

Nejkratší cesta k popularitě - stát se odstrašujícím příkladem.

Gabriel Laub foto
Gabriel Laub 790
český esejista a novinář 1928 – 1998

Články

Gabriel García Marquez - Loučení

Přečtěte si poselství kolumbijského básníka Gabriela Garcíi Marqueze, jež věnoval svým přátelům v době, kdy bojoval s těžkou nemocí.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .