Citáty na téma představa

Neupínej se na jedinou představu natolik, abys nedokázal pohlédnout za ni a vidět jinou možnost. (Brisingr - Brom)

Christopher Paolini foto
Christopher Paolini 36
americký autor 1983

Určitě se cítím být víc feminní než maskulinní lidská bytost – aspoň pokud jde o americkou představu o tom, co to je správný muž. Zhlédněte jakoukoli reklamu na pivo a pochopíte, co tím myslím.

Kurt Cobain foto
Kurt Cobain 28
frontman skupiny Nirvana 1967 – 1994

Kdykoli vyjdu ze dveří, narovnám se, nesu hlavu hrdě vzhůru a zhluboka se nadechnu. Dopřeji si doušek slunečního svitu, pozdravím své přátele s úsměvem a mám srdce na dlani. Neobávám se, že bych byl nepochopen a neztrácím ani minutu tím, že bych přemítal o svých nepřátelích, soustředím se na to, čeho chci dosáhnout, a aniž bych ztrácel směr, zamířím rovnou ke svému cíli. Myslím na velké a vznešené věci, kterých chci rád vykonat, a pak, jak budou plynout dny, docela mimoděk využiji, všechny příležitosti, které vedou k naplnění mých cílů, právě tak jako bere mořský korál z přílivu a odlivu svou sílu k životu. Představuju si, jaký chci být: schopný, svědomitý, užitečný, a samo myšlení mě přemění k tomu obrazu… Pamatuji si že myšlenka vládne tělu. Zachovávám si správné duševní rozpoložení, jsem odvážný, upřímný a milý. Správně myslet znamená totéž, co tvořit. Všechny věci přicházejí skrze naše touhy a naše upřímné modlitby jsou pak vyslyšeny. Stáváme se tím, nač se naše srdce pevně upnulo v představách. Narovnám se a nesu hlavu hrdě vzhůru. Jsme samými bohy v zárodku.

Elbert Hubbard foto
Elbert Hubbard 41
americký spisovatel, nakladatel, výtvarník a filozof 1856 – 1915

Tak jako nebudu otrokem, nebudu ani otrokářem. To je moje představa demokracie.

Abraham Lincoln foto
Abraham Lincoln 46
16. prezident Spojených států 1809 – 1865

Představ si, že stojíš na prahu nevídaného úspěchu, jasný a krásný život ti leží u nohou. Tak vstaň a čiň se!

Andrew Carnegie foto
Andrew Carnegie 11
americký obchodník a filantrop 1835 – 1919

Prožil jsem toho hodně a myslím si teď, že již vím, co je třeba pro štěstí. Tichý život v ústraní na venkově, s možností být užitečný lidem, pro které je snadné konat dobro a kteří nejsou zvyklí na to, že by je někdo konal pro ně; potom pracovat a zabývat se něčím, o čem lze doufat, že to je k nějakému užitku, potom odpočinek, příroda, knihy, hudba, láska k bližnímu- taková je moje představa štěstí. A potom, k tomu všemu, mít tebe za družku a děti - je snad něco víc, po čem může toužit srdce muže?

Lev Nikolajevič Tolstoj foto
Lev Nikolajevič Tolstoj 121
ruský spisovatel 1828 – 1910

Nastane den, kdy se válka mezi Paříží a Londýnem, Petrohradem a Berlínem, Vídní a Turínem stane stejně absurdní a nemožnou, jako je dnes představa války mezi Rouenem a Amiensem, mezi Bostonem a Filadelfií. Nastane den, kdy ty, Francie, ty, Rusko, ty, Itálie, ty, Anglie, ty, Německo, vy všechny národy kontinentu, aniž byste ztratily své individuální přednosti a nádhernou osobitost, budete úzce sloučeny v rámci nadřazené jednotky a vytvoříte Evropské bratrství, stejně jako Normandie, Bretaň, Burgundsko, Lotrinsko, Alsasko a všechny naše provincie jsou spojeny ve Francii. Nastane doba, kdy jediným bitevním polem budou trhy otevřené obchodům a mysli otevřené nápadům. Nastane den, kdy kulky a bomby nahradí volební hlasy, všeobecné volební právo pro všechny občany, uznávaná arbitráž velkého svrchovaného senátu, který bude Evropě tím, čím je tento parlament Anglii, tato sněmovna Německu, tento zákonodárný sněm Francii. Nastane doba, kdy budeme vystavovat děla v muzeích, jako dnes vystavujeme mučící nástroje a divíme se, že takové věci byly kdy možné. – Zahajovací projev třetího mezinárodního mírového kongresu v Paříži, 21. srpna 1849

Victor Hugo foto
Victor Hugo 75
francouzský spisovatel 1802 – 1885

Už dřív jsme si uvědomili, že desky prodává i něco jiného, a teď se konečně video stalo nedílnou součástí tvorby písní. Nahraná písnička vzbuzuje určité představy a za pomoci videa tyto představy zhmotníte. A kromě toho, skupina nemůže být na všech místech najednou, ale video ano.

Freddie Mercury foto
Freddie Mercury 10
britský muzikant, zpěvák a skladatel 1946 – 1991

Šikovní lidé vnášejí do našeho světa hrdinou představu neomezených možností. Vrtáci však přinášejí a udržují celou epickou a přímo pohádkovou představu neomezených potíží, příhod, překážek a odporů.

Karel Čapek foto
Karel Čapek 220
český spisovatel 1890 – 1938

Lidstvo má přehnaný představy o všem: o svejch hrdinech, o svejch nepřátelích i o svý důležitosti.

Charles Bukowski foto
Charles Bukowski 75
americký básník a spisovatel 1920 – 1994

Jak si udržet hezké manželství - Myslím, že to chce především velkou dávku tolerance. Skoro bych řekl, že láska je dar, který dostanete a tolerance způsob, jak si ji zachovat. Je to iluzorní představa, že se vám podaří toho druhého změnit. Nezměníte ho, stejně jak nezměníte sebe. Každý z nás je v podstatě nesnesitelný, ale s tím je třeba žít. Takže jediná šance je zvyknout si na to a být rád, že se našel takový blázen, co si zvyknul na Vás. Já měl štěstí - vím, že Markéta je pro mě ta pravá a nikdy bych ji neopustil. U nás v rodině to nikdo neudělal. Ebenové se nerozvádějí.

Marek Eben foto
Marek Eben 4
český dabér, herec, hudební skladatel, moderátor, textař ... 1957

Představa o nutnosti chytrácké diplomacie se přežila; lidé počínají chápat, že lež je hloupá a zbytečně komplikuje a zdržuje jednání. Pravda je ve všem, i v politice, nejpraktičtější.

Tomáš Garrigue Masaryk foto
Tomáš Garrigue Masaryk 114
první československý prezident 1850 – 1937

Nejpodivuhodnější na budoucnosti je představa, že naši dobu budou nazývat staré zlaté časy.

Ernest Hemingway foto
Ernest Hemingway 75
americký spisovatel a novinář 1899 – 1961

Vždycky jsme chtěli být úspěšní, ovšem podle svých vlastních představ. Chtěli jsme dělat hudbu, jako jsme dělali, a doufali jsme, že vkus publika se změní, nebo že my můžeme změnit jeho vkus.

Sterling Morrison foto
Sterling Morrison 2
americký hudebník 1942 – 1995

Nenávist ke tchýni může pramenit z představy, že takhle bude jednou vypadat její dcera.


Nuda zabíjí všechno. A my jsme jako církev pro spoustu lidí nudná... My to tady vlastně Pánu Bohu hodně kazíme. Představujeme ho jako přísného, trestajícího soudce. Takového státního zástupce, který čeká, kdy uděláme něco špatného, aby nás mohl potrestat. Myslím, že to jsou hodně falešné představy a ubližujeme mu tím.

Zbigniew Czendlik 7
český římskokatolický duchovní 1964

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 189 citátů

Obrázky s citáty na téma představa

Články

Dojemný příběh o motýlovi a lidské nedočkavosti

Úryvek z autobiografického románu Hlášení El Grecovi řeckého spisovatele Nikose Kazantzakise.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .