Citáty na téma prezident

Komplex méněcennosti zavádí lidi do politiky, dělá z lidí prezidenty, ministerské předsedy. Komplex méněcennosti vede lidi ke všem druhům ctižádosti, zločinů.

 Osho foto
Osho 73
indický mystik 1931 – 1990

Zločinná a protiprávní anexe Krymu a vojenské akce na Ukrajině těžce poškodily (rusko-německou) spolupráci.(na tiskové konferenci po jednání s prezidentem Vladimirem Putinem během oslav 70. výročí konce druhé světové války)

Angela Merkelová foto
Angela Merkelová 3
kancléřka Německa 1954

Dokážu si představit, že jednoho dne bude čínský premiér nebo prezident Tibeťan.

Richard Gere foto
Richard Gere 1
herec ze Spojených států 1949

Hospodářský pokles je, když se bez práce ocitne váš soused; hospodářská krize je, když o práci přijdete vy, a hospodářské oživení je, když práci ztratí (tehdejší prezident) Jimmy Carter.

Ronald Reagan foto
Ronald Reagan 19
americký politik, 40. prezident Spojených států 1911 – 2004

I ve vaší hodině smutku jeho duch žije dál, a proto nesmíte ztrácet naději. Podívejte se na to, co jste dokázali, když jste přiměli kdysi holou poušť rozkvést, vybudovali prosperující demokracii v nepřátelském světě, vyhráli bitvy a války a nyní vítězíte v míru, který je jediným trvalým vítězstvím. Váš ministerský předseda je mučedníkem míru, ale i obětí nenávisti. Určitě se musíme poučit z jeho mučednictví, že pokud se národ nezbaví nenávisti ke svým nepřátelům, riskujem,e že zasejeme semena nenávisti mezi sebe. Prosím tě, národe Izraele, jménem svého vlastního národa, který má svou vlastní litanii ztrát od Abrahama Lincolna k prezidentu Kennedymu a Martinu Lutheru Kingovi, abys nedovolil, aby se to stalo i vám. V Knesetu, ve svých domovech, na místech své modlitby stůjte na správné straně. Šalom, chaver.

Jicchak Rabin foto
Jicchak Rabin 5
izraelský politik, státník a obecné 1922 – 1995

Ronald Reagan byl zvolen prezidentem, protože si nikdo neudělal čas mu v tom zabránit.

Frank Zappa foto
Frank Zappa 12
americký hudebník, textař, skladatel a hudební a filmový ... 1940 – 1993

(O prezidentovi Miloši Zemanovi) Vždyť on byl původně intelektuál, Klause převyšoval inteligencí a hlavně smyslem pro humor. Teď styl jeho rozhodování nese znaky orientálního despoty, který odměňuje své milce a mstí se nepřátelům.

Tomáš Halík foto
Tomáš Halík 36
český filozof, psycholog, religionista, sociolog, teolog ... 1948

Proti americkému prezidentovi B. Clintonovi nic nemám...

Fidel Castro foto
Fidel Castro 5
kubánský komunistický revolucionář a politik 1926

Jako prezident České republiky jsem povinen být nadstranický. Jako občan Miloš Zeman si přeji vítězství sociální demokracie v příštích volbách.

Miloš Zeman foto
Miloš Zeman 78
prezident České republiky 1944

Podle Evy Holubové vypadám tak sviňsky, tak děsivě, že má strach, jestli se toho vůbec zbavím. Takže já asi budu muset jít na nějakou kúru, abych ze sebe sloupl toho Viktora... Když o tom tak přemýšlím, možná proto mě pan prezident obsadil – že si řekl, že mi nebude dělat problém být taková svině.

Oldřich Kaiser foto
Oldřich Kaiser 1
český herec a komik 1955

"Pokaždé, když politik řekne nějaký názor, rozdělí společnost. Jediným způsobem jak nerozdělit společnost, je nevyslovit žádný názor. A já se ptám: Na co mít prezidenta, který nemá žádný názor?"

Miloš Zeman foto
Miloš Zeman 78
prezident České republiky 1944

Rodiče mě přesvědčili, že si možná nesmíme koupit hamburger v nákupním centru, ale můžeme se stát prezidentem Spojených států.

Condoleezza Riceová foto
Condoleezza Riceová 1
americký politik 1954

Ochutnal jste někdy v životě dobře vyladěnou slivovici, byl jste někdy v moravském sklípku, kde hraje cimbálovka a kde vám dají z koštýře skvělé víno, které zajíte špekem? Pokud ne, přišel jste o hodně a skončíte jako Adolf Hitler. (Z odpovědi prezidenta Zemana studentovi liberecké technické univerzity)

Miloš Zeman foto
Miloš Zeman 78
prezident České republiky 1944

Vojáci vyžadovali, aby v každém domě visel portrét prezidenta Kayibandy. Misionáři dohlíželi na to, aby jeho portrét visel všude vedle obrázku Panny Marie. Žili jsme tedy se dvěma portréty. Na jednom byl prezident, který si přál naše vymýcení, na druhém Panna Marie, která na nás čekala v nebi.

Scholastique Mukasonga foto
Scholastique Mukasonga 3
rwandská spisovatelka žijící v Normandii 1956

A tak byly mezi ministry pořádány hotové dražby na královské milosti, na zvýšení platů, na čestné tituly, postupy a řády. Každý z ministrů nutně potřeboval svých podřízených jednak k zvýšení své vážnosti a k vykonávání prací, jež pak vydával za své, jednak k vyhledávání malých a tajných intrik. Z toho pak vznikla úmyslný úskok na státní pokladnu; v tom byla příčina, že všechny úřady byly rozmnožovány, zřizována místa nových zbytečných prezidentů, neschopní lidé podržováni a povyšováni, a jim po bok ustaveni jiní, aby za ně pracovali…(z pamětního spisu Josefa II., 1771)

 Josef II. foto
Josef II. 9
císař 1741 – 1790

Jako prezident byste měl povzbuzovat členy sboru náčelníků štábů, aby mluvili otevřeně, aniž by se museli obávat nějakého trestu, pokud přijdou s nevítaným stanoviskem. Nechcete se přece ex post dovědět, že "Ano, pane" ve skutečnosti znamenalo "To jste se snad pomátl!". (rada budoucímu prezidentovi)

Madeleine Albrightová foto
Madeleine Albrightová 26
bývalá americká ministryně zahraničí 1937

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 134 citátů

Články

Citáty o škole a studiu

Ať už vzdělávacím procesem právě procházíte, nebo ho máte více či méně úspěšně za sebou, přečtěte si vybrané citáty o škole a vzdělávání.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .