Citáty na téma příjem

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.

Albert Einstein foto
Albert Einstein 150
německo-americký fyzik, autor teorie relativity 1879 – 1955

Monogamie má dvě výhody - nebudí pohoršení ani závist a odpovídá našim příjmům.

Jiří Suchý foto
Jiří Suchý 33
český básník, divadelní ředitel, dramatici, filmový režis... 1931

Nepomůžeme chudým likvidací bohatých. Nepomůžeme slabým oslabením silných. Nezvýšíme příjmy snížením zisků. Bratrství neposílíme skrze třídní nenávist. Morálku, charakter a odvahu neposílíme, když lidem vezmeme iniciativu a nezávislost.

Abraham Lincoln foto
Abraham Lincoln 46
16. prezident Spojených států 1809 – 1865

Lidé nemají smysl pro proporce. Dar ve výši sto tisíc dolarů, jeli věnován z příjmů třiceti miliónů dolarů, není nic, nad čím by bylo propukovat v hysterický obdiv a pochlebování.

Mark Twain foto
Mark Twain 167
americký spisovatel 1835 – 1910

Regulace a zdanění marihuany by daňovým poplatníkům ušetřily miliardy dolarů, z kterých se platí bezpečnostní, soudní a vězeňský aparát, a současně zajistí každoročně miliardové příjmy. Také by to snížilo zločinnost, míru násilí a korupce, které souvisejí s obchodem s drogami. Policie by se mohla více zaměřit na vážné zločiny.

George Soros foto
George Soros 3
maďarsko-americký průmyslník, investor a filantrop 1930

Je správné, aby země čerpala své příjmy z těch zřídel, které sama pomáhá budovat. Veškerá vydání země sledují ten účel, aby byla zlepšena hospodářství všech občanů v zemi a veškeré daně jsou placeny z hospodářské činnosti občanů. Náklady země na elektrizaci, melioraci, odborné školství, na kontrolu obecního hospodářství mají jediný účel, aby byly zvýšeny příjmy občanstva, aby byla zvýšena výroba, zlepšeny živnosti, obchod, průmysl, zemědělství z čehož plynou daně z příjmu a obratu do státních pokladen.

Tomáš Baťa foto
Tomáš Baťa 41
český podnikatel 1876 – 1932

… vrchnosti ke svému bujnému životu a udržení svých, často koupených výhod nesnaží se rozmnožit své příjmy zaváděním průmyslu, ale sužováním a znepokojváním poddaných.(z cestovního deníku Josefa II., 1771)

 Josef II. foto
Josef II. 9
císař 1741 – 1790

Lidé nechápou, jak velkým příjmem je šetrnost.

Marcus Tullius Cicero foto
Marcus Tullius Cicero 327
římský filozof a státník -106 – -43 př. n. l.

Když má muž vážné úmysly, to není nic zvláštního, ale muž, který má slušné příjmy, a přitom má vážné úmysly - to je za dnešního času zvláštnost!

Karel Poláček foto
Karel Poláček 21
český humorista, novinář, romanopisec, scénárista a spiso... 1892 – 1944

Výdaje rostou úměrně k příjmům.

Cyril Northcote Parkinson foto
Cyril Northcote Parkinson 38
britský námořní historik 1909 – 1993

Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.

Gabriel Laub foto
Gabriel Laub 790
český esejista a novinář 1928 – 1998

Myslím si, že potřebujeme nějaký ruský Woodstock, hnutí za mír. Když vedete válku, je to vždycky špatně. A zvlášť je to problém pro zemi, kde obrovské množství obyvatel žije pod hranicí chudoby, kde nemají učitelé nebo lékaři šanci ze svých příjmů uživit rodiny, kde je obrovská a neustále rostoucí nezaměstnanost, pro zemi, která patří na přední příčky na světě v počtu dětí umísťovaných do dětských domovů….

Marija Aljochinová foto
Marija Aljochinová 1
ruská politická aktivistka a hudebnice 1988

Pokud bude navíc brát za bernou minci lži protikuřácké aktivistky paní doktorky Evy Kralíkové, která vůbec nebere v úvahu, že lidé kromě toho, co zaplatí na daních, si kuřáci platí i zdravotní pojištění. Mrzuté je, že například z cigaret jsou o mnoho větší příjmy do státního rozpočtu než výdaje na léčení, ale nikdo z novinářů to nenapíše a nepošle jí někam. Naopak jí pořád využívají jako vrcholného experta.

Jaroslav Kubera foto
Jaroslav Kubera 78
český senátor českého Parlamentu 1947

Ukrajina se ještě nestala skutečným státem a její ekonomika je v troskách. Průměrné příjmy Ukrajinců dosahují jen asi třetiny těch ruských, tamní obrovská nezaměstnanost neustále roste a Kyjev fakticky nemá zlaté rezervy. Ukrajina zkrátka rovná se bankrot.

Vladimir Ryžkov foto
Vladimir Ryžkov 1
ruský liberální politik 1966

Země naší velikosti, s orientací na zahraniční obchod a se závislostí na něm, musí vědět, že v krajním případě je k ochraně našich zájmů nezbytné i vojenské nasazení. Například k udržení volných obchodních cest, aby se zabránilo regionální nestabilitě, což by se s určitostí odrazilo na našich obchodních šancích, pracovních místech, příjmech.

Horst Köhler foto
Horst Köhler 2
prezident Německa 1943

Jeden čas jsem spal na zemi u přátel, ale byl jsem šťastný. Bral jsem vše, co nabízelo aspoň nějaký příjem. Bylo to mé rozhodnutí a byl jsem spokojený. Naděje na úspěch a chuť žít, to mi dodávalo sílu. Kdyby mi ale tehdy někdo řekl, že budu hrát v amerických filmech, považoval bych to za nejapný žert.

Antonio Banderas foto
Antonio Banderas 1
španělský herec 1960

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 30 citátů
Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .