Citáty na téma psychiatr

...Čekali jsme a čekali. Všichni. Nevěděl snad ten psychiatr, že čekání je jedna z věcí, které dohánějí lidi k šílenství? Škvár

Charles Bukowski foto
Charles Bukowski 75
americký básník a spisovatel 1920 – 1994

Hrozně rád jsem Annie zase viděl. Uvědomil jsem si, jak byla skvělá a jaká s ní byla legrace. A napadl mě u toho starý vtip. Přijde chlapík k psychiatrovi a říká: "Doktore, můj bratr je blázen! Myslí si, že je slepice." A doktor na to: "Tak proč ho nepřivedete?" A chlapík povídá: "Rád bych, ale potřebuju ty vejce." Tak to mi připomíná vztahy. Jsou úplně nesmyslné, šílené a absurdní, ale stejně do toho vždycky jdeme, protože většina z nás jednoduše potřebuje ty vajíčka... (Annie Hall, 1977)

Woody Allen foto
Woody Allen 136
americký scenárista, režisér, herec, komik, spisovatel, d... 1935

Kahuda byl vystavován ostré kritice hlavně ze strany fyziků. Filozofové zůstávali k jeho koncepcím lhostejní, psychologové a psychiatři se je spíše pokoušeli podchytit diagnosticky. Velká část psychotroniků se od Kahudy distancovala. Mention byl brzy překřtěn na demention a sloužil k pobavení a obveselení ve společnostech vzdělanců a polovzdělanců.

Vladimír Borecký foto
Vladimír Borecký 1
český filozof a psycholog 1941 – 2009

Stanislav Grof je vysoce erudovaným a světově proslulým psychiatrem, jehož první životní polovinu formovala Praha. Lékařská fakulta Karlovy univerzity, psychiatrická praxe v léčebnách v Kosmonosích a v Bohnicích a konečně významně i Výzkumný ústav psychiatrický v Praze.

Miloš Vojtěchovský 1
český lékař a psychiatr 1925

Prý chodíte 15 let k psychiatrovi? Ano. Již brzy budu moci odložit slinták.

Woody Allen foto
Woody Allen 136
americký scenárista, režisér, herec, komik, spisovatel, d... 1935

Neurotik je člověk, který staví vzdušné zámky, psychopat je člověk, který v nich žije, psychiatr je člověk, který si vybírá nájemné.


Leckdy může rozladění u ženy, s nímž si neví rady ani nejlepší psychiatr, odstranit i průměrný kadeřník.

Mary McCarthy foto
Mary McCarthy 2
americká spisovatelka 1912 – 1989

Vyskytuje-li se v českém filmu chirurg, je to drama. Vyskytuje-li se v něm internista, je to tragédie. Vyskytuje-li se v něm psychiatr, je to veselohra.

Svatopluk Káš 4
český humorista, lékař a spisovatel 1929

Mnozí psychologové a psychiatři dokázali, že mezi celibátem a pedofilií není spojitost, ale jak jsem se nedávno dozvěděl, mnoho dalších dokázalo, že existuje vztah mezi homosexualitou a pedofilií.

Tarcisio Bertone foto
Tarcisio Bertone 3
kardinál katolické církve 1934

Nikdy nepochopím, proč vlastně psychiatři studují medicínu. Měli by si vybrat práva. Jenom řeční. Čím větší žvanil, tím větší kapacita.

Luigi Pirandello foto
Luigi Pirandello 5
italský dramatik, romanopisec, povídkář a básník, nositel... 1867 – 1936

Já skutečně nejsem odborníkem na shodnost dvojčat ani psychiatr. Nemůžu říct, co se v hlavě Jaroslawa Kaczyńského odehrává. Nicméně se domnívám, že odkaz, který oba vybudovali, tento soubor myšlenek, koncepcí i tento světonázor u něj přetrvávají a že je pro něj v situaci, kdy zůstal sám, obtížné toto vše změnit.(o bratrech Kaczyńských)

Georges Mink 1
francouzský sociolog

Mnozí psychologové a psychiatři dokázali, že mezi celibátem a pedofilií není spojitost, ale jak jsem se nedávno dozvěděl, mnoho dalších dokázalo, že existuje vztah mezi homosexualitou a pedofilií.

Tarcisio Bertone foto
Tarcisio Bertone 3
kardinál katolické církve 1934

Horečně přemýšlel, co říct. Pravdu? Vyloučeno! To už tady bylo. Postmoderní filosofové sice uznávají, že každý může mít tu svou a žádná objektivní pravda vlastně neexistuje, ale psychiatrům je lepší lhát. (Po dračím ohni- Krvavé koleno)

Jan Dobiáš 2
československý člen československého Federálního shromážd... 1952

"V nemocnici mají specialistu psychiatra, a ten mě vyšetřil a tohle je jeho diagnóza. Jsem skutečně duševně chorý.""No a?""Jaký no a?" Yossariana mátlo, že to doktoru Daneekovi stále nedochází. "Nechápete, co to znamená? Teď mě už beze všeho můžete vyřadit z bojové služby a poslat domů. Přece nebudou posílat na smrt duševně chorýho člověka!""A kdo jiný by šel?"

Joseph Heller foto
Joseph Heller 19
americký autor 1923 – 1999

Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.


Články

Citáty o škole a studiu

Ať už vzdělávacím procesem právě procházíte, nebo ho máte více či méně úspěšně za sebou, přečtěte si vybrané citáty o škole a vzdělávání.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .