Citáty na téma režisér

Říkat, že jsem youtuber a neumím v podstatě nic, je trochu přehnané. Za ty roky jsem se naučil psát scénáře, točit videa a mluvit před lidmi. Vyzkoušel jsem si všechny role od scenáristy, režiséra, střihače až po moderátora.

 Kovy foto
Kovy 11
český youtuber 1996

Proti negativním hrdinům nic nemám, ale není možné šířit pořád jenom zlo. Naštěstí režiséři pochopili, že bych měl hrát i jiné charaktery.

Martin Růžek 1
český dabér a herec 1918 – 1995

Natočit dobrý film je závislé na tolika okolnostech, musíte mít nejdříve dobrý scénář, najít vhodného režiséra, který obsadí vhodné herce. Jde o malý zázrak, pokud se vše podaří. A jelikož zázraky se nedějí často, začalo mě hraní nudit.

Marlene Jobertová foto
Marlene Jobertová 1
herečka, autorka 1940

Divadlo je podivuhodná věc. Režisér nechápe, co chce autor, herci nerozumějí, co po nich chce režisér, a diváci nevědí, co se děje na jevišti.

August Strindberg foto
August Strindberg 12
švédský dramatik, prozaik, básník, esejista a malíř 1849 – 1912

Je velkorysá, zranitelná, rozdává lásku a zároveň je drsná. — režisér Miloš Forman

Courtney Love foto
Courtney Love 40
americká punková písničkářka, hudebnice, herečka a umělkyně 1964

Režisér je jakýsi automat na myšlenky a vkus; film to je sled tvůrčích a technických rozhodnutí.

Stanley Kubrick foto
Stanley Kubrick 1
americký režisér, scénárista, kameraman a producent 1928 – 1999

Režisér je v divadle bohem, ale bohužel - herci jsou ateisté.

žarko Petan foto
žarko Petan 27
slovinský spisovatel a režisér 1929 – 2014

Bůh je jenom režisér – do scénáře můžete mluvit.

Pavel Kosorin foto
Pavel Kosorin 239
český humorista 1964

Režisér je člověk, který učí jiné, co sám neumí.

František Roland foto
František Roland 1
český herec a herec 1888 – 1967

Některé říše se hroutily obtížněji, než si dokáží jistí filmoví režiséři představit.


Roli studujete měsíc dva, víc nebo míň, a pochopitelně práce s režisérem je velmi důležitá. Dnes musí být operní zpěvák i činohercem, opera je synkretická tvorba, musí obsáhnout všecko. Mám zkušenosti s fantastickými režiséry, které nejde neposlouchat.

Anda-Louise Bogza 1
česká operní pěvkyně

Natáčení americkým studiovým způsobem je jako továrna na auta. Máte neustálý pocit, že jste nahraditelný. V Evropě se i režiséři, kteří mají velice jasnou výtvarnou vizi, baví s kameramany o výsledné podobě záběru. V Americe je po asistentovi režie kameraman první, koho vyhodí.

Edward Lachman foto
Edward Lachman 1
americký kameraman 1948

Mám pocit, že se dnes obsazuje takzvaně na jistotu, že schází práce kmenových režisérů, kteří herce znají skrz naskrz, sledují jeho vývoj a třeba i soukromí, a jsou schopni jít do rizika a obsadit ho do role, která mu otevře další možnosti a obzory, o nichž sám nemá ani tušení, zkrátka cíleně formují hercův růst.

Milan Němec foto
Milan Němec 1
český herec 1974

Dramatik má vyprávět dobrý příběh, režisér zase dostat jej přes rampu.

George Bernard Shaw foto
George Bernard Shaw 281
irský dramatik 1856 – 1950

Napsal mi jeden renomovaný filmový žurnalista, že Sanitka na hony předběhla svou dobu. Přinesla mi celoživotní úspěch i renomé. Není člověka v Česku i na Slovensku, který by při vyslovení slova Sanitka nevěděl, že je to „starý“ televizní seriál. A většinou všichni k němu připojují superlativy. Může režiséra potkat větší štěstí, když jeho práce budí obdiv i třicet let po premiéře?

Jiří Adamec 3
český herec a režisér 1948

Je třeba mít vše, to znamená talent, talent a ještě jednou talent, lásku k hudbě a zpěvu, prsacovitost, vytrvalost, muzikalitu, dobrou hlasovou techniku, pokoru, ale zároveň i sebevědomí, sebekritiku, štěstí, kdy příroda pomůže pěknou barvou a pevným zdravím, a v neposlední řadě i dobrý vzhled. Ten je nejdůležitější pro režiséry, kteří dirigují operní domy a jejich inscenace. Ještě donedávna operní představení řídili dirigenti a režírovali režiséři vážící si a milující hudbu a zpěv. Dnes tomu tak není a je to velmi smutné, až tragické. Čest výjimkám! Zpěváci a častokrát i zmatené publikum trpí a tváří se, že tomu rozumějí, a nechají se unášet klamem a falešnou iluzí.(Odpověď na otázku, co by doporučil začínajícím pěvcům, chtějí-li uspět)

Peter Dvorský 1
československý člen Národní rady Slovenské republiky, ope... 1951

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 49 citátů

Články

20 citátů o smrti a umírání

K životu neoddělitelně patří i smrt a umírání. Přečtěte si dvacet vybraných citátů na toto téma.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .