Citáty na téma šle

Víte, kdo je nejbohatší? To se rozumí, že milenci; ne však pro různé duševní poklady a državy, nýbrž pro celou spoustu hmotných věcí, které si beztrestně přisvojují. „Pamatuješ se, Pepo, na tu naši lavičku? Víš tam v našem lese, co jsme tenkrát šli?“ Těm nestydům stačí, aby tamtudy jednou šli, a už je to jejich!

Karel Čapek foto
Karel Čapek 220
český spisovatel 1890 – 1938

Láska je líbezný květ, ale je třeba odvahy, abychom si jej šli utrhnout na kraj strašné propasti.

 Stendhal foto
Stendhal 60
francouzský spisovatel 1783 – 1842

Doktor vždycky přišel a ptal se, jak se mi vede. Říkal jsem, že skvěle, a on na to, že to jsou kecy. Čtvrtý den se mě zeptal, kdy s tím hodlám opravdu seknout. Tak jsem vstal, vytahal všechny ty poschovávaný drogy a společně jsme je šli spláchnout do záchodu - málem jsme ho ucpali.

Johnny Cash foto
Johnny Cash 1
1932 – 2003

Pozorovali jsme oblohu. Bylo na ní tolik hvězd, že to vypadalo jako slavnost, velký a tajný večírek, který galaxie pořádá na oslavu toho, že šli lidi konečně spát.


Když jsem ztratil majetek, ztratil jsem i přátele. Zřejmě ho šli hledat.

Jan Sobotka foto
Jan Sobotka 159
český spisovatel 1944

Cit pro povinnost velí mouchám zůstat v kanceláři i tehdy, když šli úředníci domů.

Ramón Gómez De La Serna foto
Ramón Gómez De La Serna 48
španělský spisovatel 1888 – 1963

"Pojďte až na kraj."
"Nemůžeme. Máme strach."
"Pojďte až na kraj."
"Nemůžeme. Spadneme!"

"Pojďte až na kraj."

A oni šli.
A on je strčil.

A oni letěli.

Pojďme letět společně...

Neale Donald Walsch foto
Neale Donald Walsch 18
americký spisovatel 1943

Kdysi, když šli lidé spát, probrali si, co za den udělali, komu ublížili či pomohli. To je naše povinnost.

Josef Kemr foto
Josef Kemr 1
český dabér a herec 1922 – 1995

Když se staří Vikingové přiblížili k neznámým břehům, vypouštěli havrany. Pokud se ptáci nevrátili, šli za nimi.

Jaroslav Putík foto
Jaroslav Putík 43
český spisovatel 1923 – 2013

Na konci války mi bylo čtrnáct let, když přišla fronta a pronajatý domek, ve kterém jsme bydleli, úplně vyhořel. Zbyly jen obvodové zdi. Přišli jsme nejen o střechu nad hlavou, ale také o všechny fotografie a dokumenty, které jsme opatrovali po předcích. Šli jsme se zeptat na úřad, co máme dělat. Tehdy nám, stejně jako všem ostatním válečným poškozencům, dali stejnou radu: běžte do pohraničí. Tak jsme se v červnu 1945 usadili v Krnově. Přišli jsme s prvními dosídlenci, kteří stejně jako my kvůli válce přišli o střechu nad hlavou.

Vladimír Blucha 3
český geograf, historik, pedagog, spisovatel, spisovatel ... 1932

Šel jsem po cestě se dvěma přáteli – slunce zapadalo za horu nad městem a fjordem – pocítil jsem nápor smutku – nebe se náhle změnilo v krvavou červeň. Zastavil jsem se, opřel o zábradlí, smrtelně unaven – přátelé se po mně ohlédli a pokračovali dál – díval jsem se nad plápolajícími mraky na fjordem, byly jak krev a meč, a město – modročerný fjord a město – mí přátelé šli dál a já tam stál a třásl se strachy – cítil jsem jakoby velký, nekonečný výkřik šel tou nekonečnou přírodou.

Edvard Munch foto
Edvard Munch 8
norský malíř a grafik 1863 – 1944

Víte, oni teď všichni křičí: My za tu situaci tady nemůžeme, my jsme nic netunelovali. Berete nám, berete chudým. Ono to tak ale úplně není. Proč nekřičeli tenkrát, když bylo jasné, že jim vláda populisticky dávala štědré a vysoké dávky, kvůli kterým je rozpočet také v propadu? Nekřičeli, hezky si pro ně šli a hned několikrát. Teď to prostě na dluh už nepůjde, a ti, co si pro ty dávky často bez snahy o jakékoli přičinění chodili, křičí, že na ně nezbyde. Bohužel, to občas s nimi odnesou i ti, co za to opravdu nemohli. (Parlamentní listy 6. 8. 2011)

Jaroslav Kubera foto
Jaroslav Kubera 78
český senátor českého Parlamentu 1947

Pohotovostní pluk přijel, až když byl pozván hlídkou. My jsme přijeli až do toho nejprudšího, co se tady dělo. Stáli jsme v postranních ulicích, neviděli jsme, kolik je tady lidí, jaká síla, co na nás má ta opozice připravený, prostě jsme šli do něčeho, aniž jsme věděli, co na nás čeká. Až když jsme nastoupili na Václavské náměstí, tak jsme viděli, kolik je tady lidí, jaká je síla, a až tady jsme se dozvěděli konkrétní povely. Struktura celého zásahu tady byla, ale všecko se utvářelo až zde na místě. (…) Protiútok [demonstrantů] byl veden z dálky některými skupinami. Z davu po nás někteří házeli třeba kostky po domácku vyrobené, dřevo, možná i kamení. Prostě ty helmy a štíty, co jsme měli, nám dost často pomohly od nějakých úrazů, roztržení obličeje nebo které by nám zanechaly následky. Útoky byly, když jsme někoho předváděli, když na nás pořvávali „Gestapo!“ a jiný urážlivý výroky, dokonce pěsti a kopance, a příslušník, který byl sám, byl zavlečen do davu a dostal tam někdy někde i nějakou ránu, kopanec. (…) Měli řetězy rozkovaný, co já jsem viděl, na kterých byly na konci navařený ocelový kuličky, to většinou ty, jak se říká, pankáči, tydlety mladý skupiny, který to nosily po kapsách, boxery, takovýhle věci měli u sebe, i kudly, zbraně, třeba jehlice na pletení, navařený očko na ní, takovýhle věci se u těch demonstrantů tady objevily. (…) Já jsem přesvědčen, že bez zásahu pohotovostního pluku, který je cvičen na tyto události, by se obnovení pořádku a klidu v centru hlavního města neobešlo. (…) Hlas Ameriky i Svobodná Evropa vysílá jenom to, co řeknou jejich korespondenti zde, a ti jsou placeni za to, co řeknou, a čím víc budou urážet náš stát a čím víc budou hanobit naše čelní představitele, tím dostanou víc peněz, a proto, snad si myslím si nebo je to určitě tak, proto hanobí náš stát, naši bezpečnost těmito urážlivými výroky, jako že to bylo brutální. Zásah nebyl brutální, byl veden přesně podle měřítek, jak se má vést a jak nám bylo veleno.(z rozhovoru pro Československou televizi po zásahu pohotovostního pluku VB proti demonstrantům během tzv. Palachova týdne v lednu 1989 v Praze)

Zdeněk Ondráček 3
český člen českého Parlamentu (2013–2017), místní politik... 1969

Šli jsme štěstí naproti a to nám tentokrát ukázalo přívětivou tvář. I když jsme prohrávali, tak jsme se do posledního okamžiku snažili o vyrovnání.

Petr Čech foto
Petr Čech 4
český fotbalový brankář a reprezentant 1982

„Vám bych radil, abyste šli třeba do cukrárny, tam je vaše místo. Nebo tady máme nějaké cucy na klacku, tak jim je dejte, ať je klid.“Ke studentům, kteří volali „Kdo vám to věří“, při mítinku ve Příbrami., zdroj: PLAVECKÝ, Radek. Paroubek v Příbrami vykryl další vajíčkový útok. Novinky.cz [online]. 2009-05-22 [cit. 2009-06-18]. [http://www.novinky.cz/domaci/169447-paroubek-v-pribrami-vykryl-dalsi-vajickovy-utok.html Dostupné online.]

Jiří Paroubek foto
Jiří Paroubek 41
český ministr místního rozvoje ČR, člen českého Parlament... 1952

Seděla-li na verandě, když jsme šli okolo, sjela po nás vždycky zlobným pohledem, podrobila nás nemilosrdnému výslechu ve věci našeho chování a udělila nám chmurnou předpověď, co z nás bude, až vyrosteme, jež vždy vyzněla tak, že z nás nebude nic. Dávno jsme se vzdali myšlenky obcházet její dům po protější straně ulice, vedlo to jedině k tomu, že zvýšila hlas a zasvětila do věci celé sousedství.

Harper Lee foto
Harper Lee 8
americká autorka 1926 – 2016

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 20 citátů

Články

Kdybych měla své dítě vychovávat znovu

Výchova dítěte je náročná a zodpovědná činnost. Přes hromadu povinností možná někdy zapomínáme na to, co je skutečně důležité pro budoucnost našeho malého človíčka.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .