Citáty na téma sukně

Jeho žena: "Jakmile vidíš sukni, zapomínáš, že jsi ženatý." Naopak! To si na to právě vždycky vzpomenu.

Mark Twain foto
Mark Twain 167
americký spisovatel 1835 – 1910

Chanelová přišla s námořnickými svetry a krátkými sukněmi; já jsem vzala její svetr, změnila střih - a vida, Chanelová je vyřízená!

Elsa Schiaparelliová 1
1890 – 1973

V úvodu řeknu, že nejsem sexista, nikdy bych nevyslovil to, co někteří kolegové vyslovili v Poslanecké sněmovně, v této komoře by se to ani nehodilo, se ženami spolupracuji od svých čtyř nebo pěti let, každý si pamatujete, jak to tehdy bylo, jsou krásné, nádherné, lepší a nejlepší, mnohem lepší než my, ale hlavně o naši ochranu nestojí. Jsou svéprávné, ochrání se samy, ale na druhou stranu chtějí být obletovány, chtějí slyšet, že mají dnes krásný účes, krásnou sukni nebo kalhoty - bokovky, které jim sice zničí ledviny, ale ony obětují všechno pro to, jen aby se nám líbily. Proto nemohu v žádném případě podpořit naši paternalistickou ochranu a touhy neukojených feministek, kterým harasment nikdy nehrozí. To je na tom velmi pikantní a zvláštní. Nemohu je jmenovat, protože bych se dopustil toho, čeho se dopustit nechci, ale můžete si je na internetu prohlédnout - ty aktérky, které jsou v těchto směrech aktivní, těm se opravdu nemůže nic stát, nikdo je nikdy obtěžovat nebude. Nevím, proč bych to měl podporovat. Naopak, našich milých a krásných se to týká, a to, co dělám dosud, budu dělat pořád, tím spíš ke svému věku, že mi už nic jiného nezbývá.

Jaroslav Kubera foto
Jaroslav Kubera 78
český senátor českého Parlamentu 1947

Obávám se „mužského šovinismu v sukních“, protože žena má vskutku jinou strukturu než muž. Řeči o roli ženy, jež slýchávám, jsou totiž často inspirovány právě ideologií mužského šovinismu.

 Papež František foto
Papež František 14
266. papež římskokatolické církve 1936

Sukní ženy-třasořitky si rozum obloudit nedej: lichotně šveholí, ale po tvé sýpce šilhá.

 Hesiodos foto
Hesiodos 17
řecký básník 70

Ženy buď nemají nosit nic, anebo dlouhé sukně.

Pablo Picasso foto
Pablo Picasso 43
španělský malíř, sochař, grafik, keramik a scénograf 1881 – 1973

Musí ženská ostati jen tou milkou aneb tím domácím skřítkem? Nemůže se vyrovnat muži? Zdali sukni přilepen jest takový rozdíl ducha a statečnosti?

Božena Němcová foto
Božena Němcová 44
česká spisovatelka 1820 – 1862

Budu obdivovat toho, kdo se v odívání spokojí s dvojím kusem sukna, bude-li se jeho život shodovat s tímto oděvem a bude-li hrát v obojím svou úlohu s půvabem.

Quintus Horatius Flaccus foto
Quintus Horatius Flaccus 168
římský lyrik -65 – -8 př. n. l.

Taktéž ženy mrzké navěšejí na sebe toho sukna, že se již ledva vleče v něm, s vymyšlenými kroji a lepotami, ovšem nelepými.

Petr Chelčický foto
Petr Chelčický 2
český anarchista, náboženský spisovatel, pacifista, polit... 1390 – 1460

Když jsem byla mladá, měla jsem hladký obličej a plisovanou sukni. Dnes je tomu naopak.


Ta věc je děsivá, ale ještě horší než socha sama o sobě je druh chování, ke kterému diváky inspiruje. Muži (a ženy) na fotografiích olizují Marilyn nožky nebo vysílají smyslné polibky pod sukni a smějí se. Doslova nedůstojné chování.(o obří soše Marilyn Monroe Johna Sewarda Johnsona v Chicagu)

Richard Roeper foto
Richard Roeper 1
americký novinář a filmový kritik 1959

Neshromažďujte zlata ani stříbra, ani peněz v opascích vašich mívejte, ani mošny na cestě, ani dvou sukní, ani obuvi, ani hůlky; hodenť jest zajisté dělník pokrmu svého. Matouš 10.9,10

 Ježíš Kristus foto
Ježíš Kristus 36
ústřední postava křesťanství -2 – 30 n. l.

Jako člověk, když má díru v sukni, ne hned ji zavrže, ale opravuje ji vždy pomalu, dokudž vidí, že můž býti opravena. Tak i Pán ne ihned zavrže hříšníka, ale častokrát navštěvuje a očekává. Ale když je vidí, že nemohou být ztrestáni, opustí je a zavrže, jakož učinil to Izraelským, když je chtěl shromážditi. (Pochodně zažžená)

Jan Blahoslav foto
Jan Blahoslav 12
český lingvista, náboženský spisovatel, protestantský duc... 1523 – 1571

Kdož uměním a učením pohrdá, jest podoben k tomu, kterýž by chtěl sukně, kabáty etc. sobě i jiným šíti, avšak krajčovského řemesla by neuměl, jemu se učiti nechtěl, ale je haněl a potupoval.

Jan Blahoslav foto
Jan Blahoslav 12
český lingvista, náboženský spisovatel, protestantský duc... 1523 – 1571

Tma byla nelítostná a do poslední chvíle skrývala tu hrůzu, jako matka schovává znetvořené dítě v lemu sukně před posměšnými pohledy sousedů. (Andyho pán)


Teplo a důstojnost flanelové sukně a vlněného svetru pro mě teď znamenají daleko víc než vlastenectví nebo morálka. (Krycí jméno Verity)

Elizabeth Wein 6
americká dětská spisovatelka 1964

Články

20 citátů k výročí svatby

Vtipné i dojemné citáty o manželství a jeho radostech a strastech, vhodné na přání k výročí svatby

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .