Citáty na téma třetina

Lidstvo je množina všech jedinců druhu Homo sapiens, z nichž dvě třetiny nic nedělají a zbývající třetina pije kávu.


Kouření ohlupuje. Způsobuje neschopnost myslet a básnit. Je také jen pro lenochy, kteří mají dlouhou chvíli, kteří třetinu života prospí, třetinu probendí jídlem a jinými nutnými nebo zbytečnými věcmi, a pak nevědí..., co si mají počít s poslední třetinou.

Johann Wolfgang von Goethe foto
Johann Wolfgang von Goethe 310
německý spisovatel 1749 – 1832

Nemůžeme být spokojeni, ať už je všeobecná životní úroveň sebevyšší, pokud část našich občanů – ať už je to jedna třetina, pětina nebo desetina – trpí nedostatkem jídla či oblečení, nemá střechu nad hlavou či žije v nejistotě.(text Zprávy o stavu Unie F. D. Roosevelta z roku 1944)

Franklin Delano Roosevelt foto
Franklin Delano Roosevelt 9
32. americký prezident 1882 – 1945

My hrajeme jako Barcelona, akorát nám první dvě třetiny chyběl Messi.(žertem v rozhovoru pro Českou televizi po osmifinálovém utkání proti Slovensku na MS 2011)

Jaromír Jágr foto
Jaromír Jágr 11
český lední hokejista 1972

První část života jsem byl učenlivý, druhou třetinu jsem byl úspěšný a třetí třetinu chci být šťastný.


Mnozí kapitalisté stráví třetinu života tím, jak kapitál vytvořit, třetinu času, jak jej uchránit, a poslední třetinu úvahami, jak jej odkázat.

André Kostolany foto
André Kostolany 11
maďarsko-francouzský makléř 1906 – 1999

1932 zahynul můj otec. Podnik jím založený vyráběl ročně už šestatřicet miliónů párů bot. Třetinu z nich vyvážel do celé Evropy, Severní Ameriky a Asie.

Tomáš J. Baťa foto
Tomáš J. Baťa 20
český podnikatel 1914 – 2008

Je to politováníhodné. Nejen proto, že většina lidí nečte. Více než třetina Rusů po opuštění školy nevezme knihu do ruky a polovina nepřečte ročně ani jednu knihu. Důvodem není to, že by lidé zapomněli na tlusté literární časopisy a na dobu, kdy vedli vzrušené diskuze o smyslu života. Je to tím, že byl všeobecný veřejný diskurs doveden k naprosté duševní ubohosti.

Georgij Bovt 1
ruský politolog 1960

Katolíci a muslimové tvoří jednu třetinu populace celého světa a měli by si uvědomit zodpovědnost za budoucnost lidstva.

Mahmúd Ahmadínežád foto
Mahmúd Ahmadínežád 1
šestý prezident Íránské islámské republiky 1956

Myslím, že je to úžasný příběh, protože jsme už natočili první třetinu filmu, odehrává se tam spousta věcí a já vůbec nechápu, o co jde. (Hitchcokovi při natáčení filmu Na sever severozápadní linkou)

Cary Grant foto
Cary Grant 1
anglicko-americký filmový a divadelní herec 1904 – 1986

"Dobré dvě třetiny mé váhy mají na svědomí těžké kosti a holkám, co se na vás za peníze smějí, platím trojnásobnou taxu, aby si mě vůbec všimly. K tomu všemu mám skobovitě zahnutý dvakrát přeražený nos, navíc pár špatně srostlých jizev ve tváři. I otrlí muži jsou nervózní, když se na ně usmívám" (Koniáš - Muž na stezce)

Miroslav Žamboch 16
český spisovatel 1972

Země má tvar válce a její hloubka měří třetinu její šíře.

 Anaximandros foto
Anaximandros 9
starověký řecký filozof -610 – -545 př. n. l.

Dá se říci, že pohlaví spotřebuje dvě třetiny veškeré možné duchovnosti.

Christian Morgenstern foto
Christian Morgenstern 54
německý autor 1871 – 1914

Každý třetí obyvatel zeměkoule je přesvědčen, že Slunce obíhá kolem Země. Z toho vyplývá, že dvě třetiny mají správný názor; ani se tomu nechce věřit.

Jaroslav Putík foto
Jaroslav Putík 43
český spisovatel 1923 – 2013

Rachna, kachna to to letělo!!! "(při semifinále se Švédy na MS 2010 po vyrovnání Karla Rachůnka 7 sekund před koncem třetí třetiny na 2:2)"

Robert Záruba foto
Robert Záruba 25
český sportovní novinář 1967

Ukrajina se ještě nestala skutečným státem a její ekonomika je v troskách. Průměrné příjmy Ukrajinců dosahují jen asi třetiny těch ruských, tamní obrovská nezaměstnanost neustále roste a Kyjev fakticky nemá zlaté rezervy. Ukrajina zkrátka rovná se bankrot.

Vladimir Ryžkov foto
Vladimir Ryžkov 1
ruský liberální politik 1966

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .