Citáty na téma vrah

Humanita stojí dnes tak vysoko, že i vrahům zachraňuje život. Jen zavražděným ne.

Gabriel Laub foto
Gabriel Laub 790
český esejista a novinář 1928 – 1998

„Seržanta?“ozval se svobodník Elánius. „No?“ „Vážně máte oko masového vraha?“ „No, musel bych prohledat kapsy nedělního obleku, ale asi ano.“(Noční hlídka)

Terry Pratchett foto
Terry Pratchett 181
anglický spisovatel 1948 – 2015

Vždy tu byli tyrani a vrazi, a někdy se zdáli být nepřemožitelní, ale nakonec musí vždy padnout. Pamatuj na to. Vždy.

Mahátma Gándhí foto
Mahátma Gándhí 71
indický politik 1869 – 1948

Radit hlupákovi je jako pomáhat vrahovi.

Friedrich Schiller foto
Friedrich Schiller 63
německý básník, filozof, historik a dramatik 1759 – 1805

kdo se bojí budoucnosti, ať se stane zlodějem, vrahem, prostitutkou, zkrátka kriminálníkem. Takový člověk nemá nikdy strach o to, co bude zítra- když už je v base ví, že zítra to bude mít blíže ke svobodě.

Rudolf Sloboda 8
slovenský básník, dramatik prozaik a autor literatury pro... 1938 – 1995

Vrah se tiše přesouval ze střechy na střechu, dokud mu ruch strážnice nezůstal dost daleko za zády. Dalo by se říci, že se pohybuje jako kočka, až na to, že se nezastavoval, aby pomočil různé věci a tak si označkoval hranice svého teritoria.

Terry Pratchett foto
Terry Pratchett 181
anglický spisovatel 1948 – 2015

Muž by neměl žít pod stejným nebem jako vrah jeho otce.

  Konfucius foto
Konfucius 102
čínský učitel, editor, politik a filozof -550 – -478 př. n. l.

Ti, jež zabijejí své vlastní děti a denně je rozlišují podle barvy jejich kůže; ti jež nechávají vrahy černochů nepotrestané, ochraňují je, a nadto trestají černé obyvatelstvo, protože požaduje legitimní práva jako svobodní lidé – jak můžou ti, jež činí toto, považovat sami sebe za ochránce svobody? Vláda Spojených států není obránce svobody, ale pachatel vykořisťování a útisku proti národům z celého světa a dokonce proti velké části jejich vlastního obyvatelstva.

Che Guevara foto
Che Guevara 18
argentinský marxistický revolucionář 1928 – 1967

Mám pocit (…), že Češi nejsou příliš závistiví. Samozřejmě, že by to mohlo být na začátku diskuse, zda jsou lidé příliš lhostejní. Lhostejnost může být vrah.

Mariusz Szczygieł foto
Mariusz Szczygieł 7
spisovatel a novinář 1966

Pro dva vrahy, jako jsme já a Hitler, není v Německu místo.

Peter Lorre foto
Peter Lorre 1
rakouský herec 1904 – 1964

Když jsme začali vážnět, když šlo do tuhýho, tak jsme zvážili existenci a ukončili ji. Dnešním úhlem pohledu roku 2010 na Orlík nejde nahlížet, všichni vědí všechno, ale tenkrát nikdo nevěděl nic. Vzpomínám na to tak, že to nebylo tak příšerné, jak se to prezentuje. A Orlík nebyli zdaleka takoví masoví vrahové a té nadsázky tam byla velká porce, než to dnes vypadá. Myslím, že by to mělo zůstat v těch letech, kde to je. Je to takový pukavec v podzemí a strašně smrdí.

Daniel Landa foto
Daniel Landa 1
český automobilový závodník, herec, hudební skladatel, ra... 1968

Jak to, že se hlasatelé „humanismu“ a „demokracie“ tolik bojí mrtvého nacismu, ale nikoliv živého komunismu? Odpověď je geniálně jednoduchá. Jestliže se nebojím zlodějů a vrahů, pak nejspíš proto, poněvadž sám k nim patřím. Skutečnou i mediální politiku určují už několik let dnešní šedesátníci, kteří patřili r. 1968 k revoluční studentské mládeži, demolující na ulicích evropských a amerických měst auta a obchody. Hlásili se k neomarxismu a jejich ideovým vzorem byl mj. i masový vrah Mao a bandita Che Guevara.

Radomír Malý foto
Radomír Malý 2
český historik, novinář a politik 1947

Duši mají jen vrahové.

Truman Capote foto
Truman Capote 6
americký autor 1924 – 1984

Když jste špatným studentem v koleji pro vrahy, může se vám stát něco horšího, než že po vás budou házet křídou a stravování ve studentské jídelně s sebou ponese určitou dávku nejistoty. (Pyramidy)

Terry Pratchett foto
Terry Pratchett 181
anglický spisovatel 1948 – 2015

Matematika nepotřebuje indicie, ta má jasná pravidla, jo to opravdu záviděníhodná věda. Zákony myšlení takovou jasnost postrádají. Bohužel. Rozum poslal na elektrické křeslo vrahy, o kterých se později ukázalo, že byli nevinní.

Erich von Däniken foto
Erich von Däniken 76
švýcarský spisovatel a záhadolog 1935

Muž, když nezbývá leč na smrt jít, zkusí také vraha sebou vzít.


Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 50 citátů

Články

Citáty o škole a studiu

Ať už vzdělávacím procesem právě procházíte, nebo ho máte více či méně úspěšně za sebou, přečtěte si vybrané citáty o škole a vzdělávání.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .