Citáty na téma východisko

Krása není východiskem, ale konečným cílem.

Auguste Rodin foto
Auguste Rodin 12
francouzský sochař 1840 – 1917

Znechucuje mě, že muži a ženy musejí žít své životy takovým způsobem. Je to bolestivé pro ně a je to bolestivé i pro mě. Nevidím však z toho východisko. Jediné, co tudíž mohu dělat, je o té bolesti psát.... každopádně čas, kdy jsem byl nepostradatelnej, vypršel. Lidský plémě mě odjakživa znechucovalo. V podstatě mi na lidech přijde nechutná ta jejich rodinně-vztahová choroba, která zahrnuje manželství, přesuny moci a hmotný podpory a která jako bolák, jako lepra postupně zachvacuje: vašeho souseda, čtvrť, obvod, vaše město, okres, stát, národ... a všichni zúčastněný si v tomhle úle navzájem lezou do prdelí ve snaze ten stupidní zvířeckej děs přežít.

Charles Bukowski foto
Charles Bukowski 75
americký básník a spisovatel 1920 – 1994

V okamžiku, kdy má člověk pocit, že neexistuje žádné rozumné východisko, stačí chvíli počkat. Vždy se objeví nějaké náhlé, nečekané a geniálně prosté východisko. A i kdyby náhodou ne, tak jste alespoň zůstali veselí o trochu déle.

Ladislav Zibura foto
Ladislav Zibura 20
český spisovatel, novinář a copywriter 1992

Když věci vypadají nejčerněji, je ti štěstí nablízku, nabádajíc tě, aby ses pevně držel, zachoval klid a dobré srdce. Věz, že se vždycky něco přihodí, co rozuzlí celou situaci. Vždy je ze všeho nějaké východisko a statečné srdce je najde!

Ernest Thompson Seton foto
Ernest Thompson Seton 11
spisovatel a zakladatel woodcrafterského hnutí 1860 – 1946

Vždycky jsem to věděl -, že existuje východisko. Popravdě jsem byl příliš sobecký na to, abych se zabil a dopřál jim - nejen všem ve studiu, ale i rodině, učitelům, nepřátelům, světu - pocit, že vyhráli.

Marilyn Manson foto
Marilyn Manson 22
americký rockový hudebník a herec 1969

Sport je poslední možností mimo válku, kterou naše civilizace dává lidem k fyzické agresivitě. Sport je válce nejbližší lidská činnost, jen bez smrtícího východiska.

Ronald Reagan foto
Ronald Reagan 19
americký politik, 40. prezident Spojených států 1911 – 2004

Pokládám lásku za jednu z nejdůležitějších věcí v lidském životě. Láska je mnohem více než touha po pohlavním styku, je hlavním východiskem z osamělosti.

Bertrand Russell foto
Bertrand Russell 40
logik a jeden z prvních analytických filozofů 1872 – 1970

Moje hra se jmenuje přežít. Ne dožít. Právě když se člověk dostává až na nejzazší mez, má obrovský hlad po životě. Kolikrát už jsem byl na dně, kolikrát myslel,že nemám východisko. Vzdát se by bylo to nejjednodušší. Bránil jsem se!

Reinhold Messner foto
Reinhold Messner 4
italský horolezec, dobrodruh a cestovatel 1944

Styl nemůže být východiskem. Je výsledkem.

Jean Cocteau foto
Jean Cocteau 42
francouzský básník, prozaik, dramatik, návrhář, boxerský ... 1889 – 1963

Kdo nemůže nebo nechce myslet, musí věřit. Jinak nemůže žít. Bůh: to je pro ně pro všechny jen východisko, hromadný pojem pro tolik různých druhů představ, kolik je různých druhů lidí bez rozumu - a pochopitelně i zvířat. Například sloni mají jistě svého sloního boha a kdyby trojúhelníky mohly myslet, představovaly by si boha jako trojúhelník.

Johannes Mario Simmel foto
Johannes Mario Simmel 29
rakouský spisovatel 1924 – 2009

Člověk nemá jiné východisko než si namluvit, že to, k čemu je nucen, činí dobrovolně…poslušnost nahrazuje oddaností.

Simone Weil foto
Simone Weil 4
francouzská filozofka, křesťanská mystička a sociální akt... 1909 – 1943

Musíme se vrátit někdy do doby, kdy se v 60. letech zaváděl pětidenní pracovní týden, a zamyslet se nad tím, jestli východisko není čtyřdenní pracovní týden.(možné řešení problému vysoké nezaměstnanosti)


Někteří se stanou odvážnými až tehdy, když už nemají jiné východisko.

William Faulkner foto
William Faulkner 16
americký spisovatel 1897 – 1962

Sliby pronášené v objetí milenců jsou nouzovým východiskem ze situace, kdy už není co pronášet.

Jerzy Broszkiewicz foto
Jerzy Broszkiewicz 9
polský dětský spisovatel, spisovatel a dramatik 1922 – 1993

Koncepcia normalizácie nebola mojim výmyslom. Všetci sme ju schvaľovali ako jediné možné východisko. Keď niektorá krajina zažije zemetrasenie - čo robí? Snaží sa normalizovať život. A čo je možné robiť, keď do nej vtrhne stotisícová spojenecká armáda? S Brežnevom som mal o tejto otázke tvrdé rozhovory aj po auguste. Vedel, ako nás to páli. Odďaloval riešenie. Po ňom to samé robil Andropov. A tak to bolo až od roku 1987, keď som sa vzdal funkcie generálneho tajomníka. Aj Gorbačov sa po svojom nástupe vykrúcal, že on pri tom roku 1968 nebol, že nebola to len ich vec a podobne. A čo Amerika? Čo celý Západ? Prezident Johnson sa dohodol s Brežnevom a vzal okupáciu Česko-Slovenska na vedomie. Formálne protestoval, ale ináč nepohol ani prstom.

Gustáv Husák foto
Gustáv Husák 13
československý kandidát na prezidenta, prezident Slovensk... 1913 – 1991

Princip autority je přirozeným východiskem vývoje dětí, je nutným a potřebným, dokud nedovede dítě myslet. Ale jakmile se projeví v dítěti první myšlenka a první problesk rozumu, je autoritářská výchova nemožnou a protipřirozenou, vyučování nutně podmiňuje naprosto svobodné dítě a nové horizonty, jež se dítěti otevírají, jsou negací vší autority.

Michail Bakunin foto
Michail Bakunin 2
ruský revolucionář, filozof a teoretik anarchokolektivismu 1814 – 1876

Zobrazeno 1-16 citátů z celkem 21 citátů

Články

21 nejkrásnějších zamilovaných citátů

Vybrali jsme pro vás nejkrásnější citáty o lásce z naší sbírky. Pokud máte štěstí a můžete sdílet váš život s milovanou osobou, nechte se inspirovat jak ji vyznat lásku slovy. Nebo ji jen tiše obejměte a buďte společně šťastní.

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .