Ferdinand Höfer citáty

1   0

Ferdinand Höfer

Datum narození: 5. březen 1915
Datum úmrtí: 24. duben 2009

Ferdinand Höfer byl český knihkupec, archivář a katolický aktivista, dlouholetý předseda Společnosti Otokara Březiny a čestný občan města Jaroměřic nad Rokytnou.

Ferdinand Höfer byl v mládí členem ve skautskéhm hnutí, později se angažoval v Katolické akci, za druhé světové války se podílel na Československém protinacistickém odboji, byl také členem Konfederace politických vězňů.

14. října 1949 byl zatčen a 18. března 1950 odsouzen ve vykonstruovaném procesu ke 14 letům vězení, ztrátě majetku a pokutě ve výši 40 000 korun. 15. února 1955 byl ze zdravotních důvodů propuštěn poté, co jej bachař v Leopoldově zkopal tak, že z něj udělal invalidu. Před propuštěním musel ovšem podepsat dokument, že spadl ze schodů a že s ním bylo slušně zacházeno.

Opravil a spravoval Březinův památník v Březinově ulici v Jaroměřicích a byl předsedou Společnosti Otokara Březiny. Ve vězení vydal na motácích samizdatový výbor z Březinova díla. Celý život byl propagátorem osobnosti a díla Otokara Březiny. Býval průvodcem v jeho jaroměřickém muzeu, pravidelně přispíval do Bulletinu Společnosti Otokara Březiny.

Citáty Ferdinand Höfer


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.