Silvia Bystričanová citáty

Silvia Bystričanová foto

6   1

Silvia Bystričanová

Silvia Bystričanová slovenská spisovateľka.

Je narodená v znamení Vodnára a rodičia chceli, aby bola učiteľkou. Poslúchla a 15 rokov v školstve na nej nezanechalo žiadne viditeľné stopy devastácie. Usmívající se V roku 1999 prežila klinickú smrť. Myslí si, že sa to často deje ľuďom, aby získali odvahu robiť to, po čom túžia, čo chcú a hádam aj vedia. Hraním osudu sa dostala k homeopatii a fytoterapii, spomalila a konečne si našla čas aj na písanie. 90 percent vecí vo svojom živote robí intuitívne. Učila nekonvenčne, lieči seba i iných alternatívne, pečie bez váženia, varí bez receptu, oblieka sa svojsky, miluje bezvýhradne, knihy číta bez predsudkov a priateľov si nevyberá. Nachádza ich. Aj prostredníctvom svojich kníh.


„Vieš, čo je najväčšie šťastie? Keď človek zistí, prečo je zbytočne nešťastný.“

„Náhoda je uznávaný dirigent a nádej možno nájsť aj na tých najnepravdepodobnejších miestach.“


„Jeseň je čudná pani. Necháva od dažďa hrdzavieť svet. /z knihy Jar, leto, jeseň, Agáta/“

„"Ľudia často bežia, aby zistili, že dokážu viac, ako si mysleli. Niektorí ľudia behajú, aby zistili, kto je najrýchlejší. Iní behajú, aby sa dozvedeli, koľko vydržia, a ďalší proste bežia v ústrety svojmu osudu, mylne si mysliac, že ho dobehnú."
z knihy A VRÁŤ SA PO SLABŠÍCH“

„Nevadí mi vlastná bezvýznamnosť, ak môj život našiel zmysel. Pešiakom som rád.“ Šťastie prišlo v sobotu.

„Chcel byť víťaz, ale zvíťaziť tam, kde sú dvaja zúčastnení, znamená predovšetkým to, že ten druhý zákonite prehrá.“ z knihy Jar, leto, jeseň, Agáta

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .