aneta1213. dubna 2017 20:50

Keanu Reeves: Každý den je třeba žít tak, jako by byl poslední

Facebookový status hvězdy Matrixu

Vidíte ty lidi tam za mnou? Spěchají do práce a ničeho si nevšímají. Někdy jsme tak ponořeni do svých každodenních povinností, že se zapomínáme radovat z toho, jak je život krásný. Jsme jako zombie.

Zvedněte oči a sundejte si sluchátka z uší.

Řekněte někomu „ahoj“.

Obejměte někoho, kdo vypadá, že má nějakou bolest. Někomu pomozte.

Každý den je třeba žít tak, jako by byl poslední.

Před pár lety jsem trpěl depresí. Nikomu jsem o tom neříkal. Musel jsem najít svůj vlastní způsob, jak s ní bojovat. Ten, kdo mi bránil ve štěstí jsem byl JÁ SÁM.

Každý den je drahocenný a měli bychom s ním podle toho zacházet.

Nemáme žádnou jistotu, že zítřek opravdu přijde, tak pojďme žít hned dnes!

Max Ehrmann: Desiderata
Desiderata je báseň v próze o dosažení štěstí v životě. Napsal ji r. 1927 americký filosof Max Ehrmann, ale existuje i verze, že se jedná o anonymní text ze 17. století, který se našel v kostele sv. Pavla v Baltimore. Tak jako tak stojí za přečtení.
7 populárních citátů Marilyn Monroe, které ve skutečnosti nikdy neřekla
Blonďatý sexsymbol Marilyn Monroe byl bezpochyby božský, a tak není divu, že má i dnes tolik fanoušků. Neméně populární jsou i motivační citáty, které herečka údajně vypustila z úst. Skutečně ale jen údajně. Tady je seznam oblíbených vět, které jsou MM připisovány, ale ona je nikdy neřekla.
12 nepřeložitelných slov pro radost
Občas se mi stane, že mám nějaký pocit a ani o něm nevím. Teprve když ho někdo jiný popíše, uvědomím si, že tohle znám taky. Proto mi udělal radost britského psychologa Tima Lomase, který nashromáždil 216 slov z nejrůznějších jazyků, která popisují nejrůznější způsoby radosti a potěšení, ovšem angličtina (a většinou ani čeština) je jedním slovem vyjádřit nedokáže.

Keanu Reeves - 3 nejlepší citáty

Keanu Reeves foto
Keanu Reeves foto
Zobrazit další citáty