„Samota je krásná, ale musíš mít někoho, komu o ní vyprávíš.“
marketa13
@marketa13, členem od 6. června 2017„My muži jsme ve slibech velcí, a v lásce často malí.“
„Je láska krásná? Ne, je zlá, krutá a bodá jako trn!“
„Smutným hodiny se zdají dlouhé.“
Varianta: Smutným hodiny se dlouhé zdají.
„Jsem sám, to je pravda. Ale horší než samota jsou vzpomínky.“
„Pochybuj, hvězda že plane,
pochybuj, slunce že žhne,
pochybuj o pravdě samé,
jen o mně, o mně ne!“
Hamletův dopis Ofélii
Zdroj: -tya-, Dej blbci funkci a vymyslí lejstro, říkal Jan Werich, tyden.cz, 2020-02-06, 2020-09-30, https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/divadlo/dej-blbci-funkci-a-vymysli-lejstro-rikal-jan-werich_539028.html, česky
„Naděje je nejhorší zlo, protože prodlužuje lidské utrpení.“
„Smutek jen stěží utopíš v alkoholu. Bývá totiž zatraceně dobrým plavcem.“