O nás

Milujeme moudré citáty, myšlenky a aforismy. V roce 2007 jsme proto vytvořili tuto sbírku jako prostor, kde můžeme uveřejňovat citáty a sdílet je s ostatními. Přesto že od té doby uplynula řada let, stále s láskou pečujeme o tuto sbírku a přidáváme nové citáty. Cítíme, že každá myšlenka je malým střípkem v moudrosti lidstva a skrze tuto sbírku pomáháme ostatním je objevit. Při rozvoji sbírky ctíme tato pravidla:

Rozšiřování sbírky
S každým okamžikem vznikají nové a nové myšlenky a my se je snažíme uchovat. Pravidelně přidáváme nové citáty, nejčastěji je přebíráme s novin, časopisů, knih, písní a cizojazyčných sbírek citátů.

Ověřování zdrojů
Chceme aby sbírka obsahovala jen skutečné citáty, a proto ke každému citátu se snažíme dohledat jeho zdroj. Pokud máte pochybnost o věrohodnosti některého z citátu, dejte nám prosím, vědět. My ho prověříme a případně ho z naší sbírky odebereme.

Uznáváme svobodu myšlení
Uznáváme hodnotu každého lidského života a solidaritu všech lidí bez rozdílu kultury, rasy, jazyků nebo náboženství. Přesto se ve sbírce mohou objevit citáty autorů, kteří tyto hodnoty nesdíleli. Pokud narazíte na citát, který vás uráží, dejte nám prosím vědět.

Podpora komunity
Víme, že kvalitní sbírku nevytvoříme sami. Snažíme se vybudovat prostor pro kreativní sdílení myšlenek a budeme rádi pokud nám pomůžete. Ostatně díky našim čtenářům a spolupracovníkům, tento projekt stále žije. Děkujeme vám! Pokud je vám tato sbírka blízka, budeme velice rádi, pokud umístíte odkaz na vaše stránky, blog nebo facebook stránku. Když nám napíšete, rádi vás na oplátku podpoříme.

Chcete nám pomoci?

Dlouhodobě hledáme pomoc lidí, kteří se zajímají o citáty. Budeme rádi, pokud nám pomůžete s přidáváním citátů, vytváření obrázků, přípravou článků pro blog nebo podporou na sociálních sítích. Napište nám přes kontaktní formulář. Pomůžete nám umístěním odkazu na váš web nebo jinou formou sdílení.

Today's anniversary
Marcus Aurelius foto
Marcus Aurelius89
císař Římské říše 121 - 180
Charles Farrar Browne foto
Charles Farrar Browne3
americký spisovatel 1834 - 1867
Morihei Ueshiba foto
Morihei Ueshiba2
zakladatel aikida 1883 - 1969
Bjornstjerne Bjornson foto
Bjornstjerne Bjornson7
norský spisovatel 1832 - 1910
Dalších 59 dnešních výročí