O nás

Milujeme moudré citáty, myšlenky a aforismy. V roce 2007 jsme proto vytvořili tuto sbírku jako prostor, kde můžeme uveřejňovat citáty a sdílet je s ostatními. Přesto že od té doby uplynula řada let, stále s láskou pečujeme o tuto sbírku a přidáváme nové citáty. Cítíme, že každá myšlenka je malým střípkem v moudrosti lidstva a skrze tuto sbírku pomáháme ostatním je objevit. Při rozvoji sbírky ctíme tato pravidla:

Rozšiřování sbírky
S každým okamžikem vznikají nové a nové myšlenky a my se je snažíme uchovat. Pravidelně přidáváme nové citáty, nejčastěji je přebíráme s novin, časopisů, knih, písní a cizojazyčných sbírek citátů.

Ověřování zdrojů
Chceme aby sbírka obsahovala jen skutečné citáty, a proto ke každému citátu se snažíme dohledat jeho zdroj. Pokud máte pochybnost o věrohodnosti některého z citátu, dejte nám prosím, vědět. My ho prověříme a případně ho z naší sbírky odebereme.

Uznáváme svobodu myšlení
Uznáváme hodnotu každého lidského života a solidaritu všech lidí bez rozdílu kultury, rasy, jazyků nebo náboženství. Přesto se ve sbírce mohou objevit citáty autorů, kteří tyto hodnoty nesdíleli. Pokud narazíte na citát, který vás uráží, dejte nám prosím vědět.

Podpora komunity
Víme, že kvalitní sbírku nevytvoříme sami. Snažíme se vybudovat prostor pro kreativní sdílení myšlenek a budeme rádi pokud nám pomůžete. Ostatně díky našim čtenářům a spolupracovníkům, tento projekt stále žije. Děkujeme vám! Pokud je vám tato sbírka blízka, budeme velice rádi, pokud umístíte odkaz na vaše stránky, blog nebo facebook stránku. Když nám napíšete, rádi vás na oplátku podpoříme.

Tým

  • Martin Svoboda -zakladatel a technický správce sbírky.
  • Hana Ševčíková -neúnavná sběratelka citátů a aforismů. Pravidelně uveřejňuje nejen citáty na svém webu Píseček.
  • Aneta Střechová -administrátorka sociálních sítí, autorka blogových příspěvků a citátů s obrázky.
  • Petra Michálková -fotografka, vytvořila stovky citátů s obrázky.

Chcete nám pomoci?

Dlouhodobě hledáme pomoc lidí, kteří se zajímají o citáty. Budeme rádi, pokud nám pomůžete s přidáváním citátů, vytváření obrázků, přípravou článků pro blog nebo podporou na sociálních sítích. Napište nám přes kontaktní formulář. Pomůžete nám umístěním odkazu na váš web nebo jinou formou sdílení.

Dnešní výročí
Sacha Guitry foto
Sacha Guitry35
francouzský dramatik a dramatik 1885 - 1957
Karel Matj apek-Chod foto
Karel Matj apek-Chod5
český spisovatel a novinář 1860 - 1927
Baruch Spinoza foto
Baruch Spinoza35
nizozemský filozof 1632 - 1677
Karel Kosík foto
Karel Kosík3
český filozof, literární teoretik a vysokoškolský pedagog 1926 - 2003
Dalších 58 dnešních výročí