Agnetha Fältskogová citáty

Agnetha Fältskogová foto

1   0

Agnetha Fältskogová

Datum narození: 5. duben 1950

Agnetha Åse Fältskog je švédská zpěvačka, světově známá z působení ve skupině ABBA , která byla také úspěšná na sólové dráze v 60. letech, a poté i v 80. letech. V roce 2004 obnovila svou pěveckou kariéru.

Původně se její jméno psalo Agneta; písmeno "h" si přidala později sama. Je autorkou mnoha vlastních písniček pro svá sólová alba. Do tvorby skupiny ABBA však přispěla pouze jednou, když s Björnem Ulvaeusem napsala píseň "Disillusion" z prvního alba skupiny. Sama jednou řekla, nemohla jsem se svými písněmi konkurovat autorské dvojici Andersson-Ulvaeus.

V 17 letech debutovala se svojí skladbou "Jag var så kär" .

V letech 1971-1980 byla provdána za Björna Ulvaeuse .

Po rozpadu skupiny ABBA na počátku roku 1983 se vydala na sólovou dráhu, která však již nebyla tak úspěšná v mezinárodním měřítku. V 90. letech 20. století se stáhla do ústraní a na veřejnosti se od té doby objevuje jen zřídka. V roce 2004 vydala album "My Colouring Book", které obsahovalo 13 cover-verzí jejích oblíbeních písní ze 60. let. Album i pilotní singl "If I Thought You'd Ever Change Your Mind" se ve Velké Británii vyhouply na 12., respektive 11. místo hitparády a staly se tak Agnethy nejúspěšnějším sólovým počinem.

Citáty Agnetha Fältskogová


„Bylo pěkné dívat se, jak vypadáme, ale neměli jsme profesionální taneční výpomoc. Dělali jsme to pocitově, takže když jsme měli koncerty, tancovali jsme každý večer jinak. S Fridou jsme se předem nedomlouvaly, co budeme dělat.“ o skupině ABBA

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .