Agnetha Fältskogová citáty

Agnetha Fältskogová foto

1   0

Agnetha Fältskogová

Datum narození: 5. duben 1950

Agnetha Åse Fältskog je švédská zpěvačka, světově známá z působení ve skupině ABBA , která byla také úspěšná na sólové dráze v 60. letech, a poté i v 80. letech. V roce 2004 obnovila svou pěveckou kariéru.

Původně se její jméno psalo Agneta; písmeno "h" si přidala později sama. Je autorkou mnoha vlastních písniček pro svá sólová alba. Do tvorby skupiny ABBA však přispěla pouze jednou, když s Björnem Ulvaeusem napsala píseň "Disillusion" z prvního alba skupiny. Sama jednou řekla, nemohla jsem se svými písněmi konkurovat autorské dvojici Andersson-Ulvaeus.

V 17 letech debutovala se svojí skladbou "Jag var så kär" .

V letech 1971-1980 byla provdána za Björna Ulvaeuse .

Po rozpadu skupiny ABBA na počátku roku 1983 se vydala na sólovou dráhu, která však již nebyla tak úspěšná v mezinárodním měřítku. V 90. letech 20. století se stáhla do ústraní a na veřejnosti se od té doby objevuje jen zřídka. V roce 2004 vydala album "My Colouring Book", které obsahovalo 13 cover-verzí jejích oblíbeních písní ze 60. let. Album i pilotní singl "If I Thought You'd Ever Change Your Mind" se ve Velké Británii vyhouply na 12., respektive 11. místo hitparády a staly se tak Agnethy nejúspěšnějším sólovým počinem.

Citáty Agnetha Fältskogová


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.