Béchara Butrus Rai citáty

Béchara Butrus Rai foto

1   0

Béchara Butrus Rai

Datum narození: 25. únor 1940

Béchara Butrus Raï je libanonský katolický kněz, 77. maronitský patriarcha Antiochie.

Kněžské svěcení přijal 3. září 1967. Následujících osm let vedl arabskou sekci Radia Vatikán. Dne 2. května 1986 byl jmenovaný pomocným biskupem maronitského patriarchátu Antiochie. Biskupské svěcení mu udělil 12. července téhož roku patriarcha Nasrallah Butrus Sfeir. Dne 9. června 1990 se stal biskupem maronitské eparchie Byblos. Dne 15. března 2011 ho synod maronitské církve v Bkerke zvolil novým patriarchou Antiochie. O deset dní později tuto volbu také potvrdil papež Benedikt XVI., který nového patriarchu přijal 14. dubna téhož roku.

24. října 2012 Benedikt XVI. oznámil, že se Béchara Boutrus Raï nachází mezi šesti novými kardinály. Jejich oficiální jmenování proběhlo na konzistoři 24. listopadu téhož roku.

Citáty Béchara Butrus Rai


„Celý Blízký východ se orientuje směrem k radikálnímu islamismu – tento proces probíhá v Egyptě i Sýrii. Hovoří se o islámském právu a islamizaci – proč bychom však nemohli žít všichni společně a respektovat se? Základní výzvou pro budoucnost je tedy opětovné vybudování vnitřní jednoty, podpora křesťanů v ostatních blízkovýchodních zemích a navázání hlubších vztahů s muslimy. Tím by se mělo povolit napětí, vyvolané fundamentalisty. Heslo mého patriarchátu je dvouslovné: “společenství a láska”, protože naše libanonská i blízkovýchodní společnost potřebuje více jednoty a lásky.“

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .