Benoît Duteurtre citáty

Benoît Duteurtre foto

1   0

Benoît Duteurtre

Datum narození: 20. březen 1960

Benoît Duteurtre je současný francouzský spisovatel, držitel několika literárních ocenění. Jeho díla byla přeložena do necelé dvacítky jazyků včetně češtiny.

Jde o pravnuka René Cotyho, posledního prezidenta tzv. Čtvrté republiky. Absolvoval v oboru hudební věda na Univerzitě v Rouen. Vedle studia hudby a hry na klavír se od útlého mládí věnuje psaní. V roce 1982 zaslal jeden text Samuelu Beckettovi, který jej vzápětí otiskl ve své Revue des Editions de Minuit. Vedle vlastní beletristické činnosti obsáhle publikuje ve francouzském tisku a moderuje i vlastní pořad o hudbě na rozhlasové stanici France-Musiques.

Citáty Benoît Duteurtre


„Literatura znamená jistý odstup od skutečnosti, zahrnuje snahu pozorovat, vidět a sdílet se čtenářem.“

„Epicurus said you should live for pleasure - adding that nothing brings more pleasure than a little sun and a glass of water. It is on this principle that our conjugal existence has rested for three years, devoted to making love, reading, eating excellent meals, spending a few days in a nice hotel by the sea, visiting out friends (not very many, all without children), going to concerts and movies, sleeping, cultivating our garden.“ The Little Girl and the Cigarette

„En fait, la doctrine du ciel n'est pas figée. C'est vrai qu'ils ont eu des penchants égalitaristes. Mais tout a changé avec l'arrivée de Friedrich Hayek, Milton Friedman, Ronald Reagan, et quantité d'apôtres de la déréglementation qui ont commencé à faire leur propagande ici même.
- Vous voulez dire qu'aujourd'hui...
- Je veux dire qu'aujourd'hui, sous leur influence, le ciel est devenu carrément néo-libéral.“
L'Ordinateur du paradis

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .