Gabriela Osvaldová citáty

Gabriela Osvaldová foto

2   1

Gabriela Osvaldová

Datum narození: 25. červenec 1953

Gabriela Osvaldová je česká herečka a textařka.

Po absolvování herectví na pražském DAMU vstoupila do povědomí řadou divadelních, seriálových i filmových rolí , navíc svůj hlas propůjčila mnoha filmům .

Od roku 1988 se věnuje především psaní textů. Pro Lucii Bílou už napsala texty ke třem albům, na kterých jsou úspěšné písně jako Láska je láska, Most přes minulost nebo eSeMes. I proto bývá často označována jako dvorní textařka Lucie Bílé.

Ve spolupráci se svým manželem Ondřejem Soukupem vytvořila pro Divadlo Ta Fantastika představení Zahrada rajských potěšení a nebo také texty k muzikálu Johanka z Arku.

V roce 2004 zasedla do poroty historicky prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar. V té se objevila i o rok později. Poté v roce 2008 usedla po boku svého manžela Ondřeje Soukupa a Petra Jandy v porotě X Factoru, kde mentorovala kategorii 25+, ve které měla mimo jiné i Jiřího Zonygu, který celou soutěž nakonec vyhrál. Naposledy se jako porotkyně objevila ve druhém ročníku Česko Slovenské SuperStar.


„Jako představitelka Šťastné chvíle jsem zažila přímo strašlivou chvíli. Protože i když to nebyli praví vlci, ale nalíčení psi z ministerstva vnitra, málem mě sežrali.“ o filmu Volání rodu

„Schopnost být šťastný je nadání. Něco jako hudební sluch.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .