Gigi D'Agostino citáty

Gigi D'Agostino foto
0   1

Gigi D'Agostino

Datum narození: 17. prosinec 1967

Gigi D'Agostino je DJ v klubu Woodstock v Turíně. Hraje spolu s Peterem Sandrinim . Produkuje ve stylu italodance, který je v Itálii velice rozšířen.

Začátkem jeho kariéry byly hity jako Fly, Angel-Symphony, Elisir a Cuba Libre. Jeho singl Bla Bla Bla získal za tři dny od vydání zlatou desku. Za výběrové album L'Amour Toujours získal platinovou desku v Itálii, zlatou desku v Česku, Rakousku, Německu a Francii.

Postupně svou tvorbu formuje a mění svůj styl, až se v průběhu roku 2006 dostává ke slovu zcela nový směr muziky, nový žánr, který on sám založil a tím je Lento Violento. Vyznačuje se pomalým tempem s velice výraznými prvky. Je velice živý, někdy až agresivní. Pokud obsahuje vokál, jsou jeho slova většinou jednoduchá, zpravidla se stále opakují. Tímto svým stylem strhává obrovskou vlnu nadšení a fanoušci tento nový trend přijímají velice kladně[zdroj?].

Od roku 2005 do poloviny roku 2009 vysílal na italském rádiu m2o svůj pravidelný pořad s názvem Il Cammino di Gigi D'Agostino, což byl hodinový set, obsahující novinky z jeho tvorby. V druhé polovině roku 2009 také odstartoval svůj nový pořad s názvem Quello Che Mi Piace, ten se však dočkal jen dvanácti dílů a neuchytil se. Poslední odvysílání se konalo 26.12.2009, poté oznámil, že kvůli nedostatku času a neshodám s m2o pořad končí.

Z části písně L'Amour Toujours si fanoušci Baníku Ostrava vytvořili pokřik "GIEKSA BANÍK!". Wikipedia

Dnešní výročí
Jan Spálený foto
Jan Spálený1
český multiinstrumentalista, skladatel a textař, frontman s… 1942
Cornell Woolrich foto
Cornell Woolrich1
americký autor a scénárista 1903 - 1968
Thomas Carlyle foto
Thomas Carlyle42
skotský filozof, satirik, esejista, historik a pedagog 1795 - 1881
Rainer Maria Rilke foto
Rainer Maria Rilke27
rakouský básník a spisovatel 1875 - 1926
Dalších 59 dnešních výročí