Helen Mirrenová citáty

Helen Mirrenová foto

2   0

Helen Mirrenová

Datum narození: 26. červenec 1945

Helen Mirren , narozena jako Helen Lydia Mironoff , je britská herečka a režisérka, držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon z roku 2006 za film Královna.

V roce 2001 debutovala jako režisérka krátkým filmem Happy Birthday, který natočila v rámci cyklu Directed By televize Showtime.

17. ledna 2013 herečka byla oceněna hvězdou na hollywoodském Chodníku slávy, její hvězda byla umístěna hned vedle slavného britského herce Colina Firthe. Její hvězda má pořadové číslo 2488.


„Pořád jsem hodná holka, která chce být zlobivou holkou. Nikdy jsem ale zlobivá holka nebyla. Nejsem prudérní nebo příliš moralistická a nikdy jsem nebyla, ale jsem moc bojácná.“

„Je to takový zvláštní podivný anachronismus. Mezi jejich a naším životem je propastný rozdíl. I ti nejbohatší smrtelníci jako Bill Gates nebo Warren Buffett takhle nežijí. Mají možnost si vytvořit svůj svět, takový, jaký se jim líbí. Ale monarchové tohle nesmějí, protože postavení monarchy je zafixováno v historii země a oni se tomu prostě musí přizpůsobit. Jakékoli protesty jsou marné.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .