Howard Robertson citáty

0   0

Howard Robertson

Datum narození: 27. leden 1903
Datum úmrtí: 26. srpen 1961

Howard Percy "Bob" Robertson byl americký matematik a fyzik, známý pro práci ve fyzikální kosmologii a na principu neurčitosti. Byl profesorem matematické fyziky na Kalifornském technologickém institutu a na Princetonské univerzitě.

Robertson udělal důležité příspěvky k matematice kvantové mechaniky, obecné teorii relativity a diferenciální geometrii. Aplikoval relativitu na kosmologii a vyvinul koncept rozpínání vesmíru a dále předpověděl existenci rudého posuvu. Jeho jméno je ale nejvíce spojováno s Poyntingovým–Robertsonovým efektem, což je proces při němž sluneční záření způsobuje ztrátu momentu hybnosti prachu obíhajícího hvězdu. Tento jev popsal z hlediska obecné teorie relativity.

Během druhé světové války Robertson pracoval pro National Defense Research Committee a Office of Scientific Research and Development . Byl rovněž technickým poradcem ministra války, styčným důstojníkem OSRD v Londýně a předsedou vědeckého poradního odboru Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force.

Po válce byl ředitelem skupiny hodnocení zbraňových systémů na Ministerstvu obrany, předsedal Robertson Panel zabývajícím se UFO v roce 1953 a působil jako vědecký poradce Vrchního velitelství spojeneckých sil v Evropě v letech 1954 a 1955. Dále byl předsedou vědecký výbor pro obranu mezi roky 1956 a 1961 a člen vědeckého poradního výboru prezidenta od roku 1957 do roku 1961. Wikipedia

Citáty Howard Robertson

Help us translate English quotes

Discover interesting quotes and translate them.

Start translating

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam egestas wisi a erat. Morbi imperdiet, mauris ac auctor dictum.“

Dnešní výročí
Marilyn Monroe foto
Marilyn Monroe83
americká herečka, modelka a zpěvačka 1926 - 1962
Guy De Maupassant foto
Guy De Maupassant31
francouzský spisovatel 1850 - 1893
Alec Guinness foto
Alec Guinness8
anglický herec 1914 - 2000
František Ladislav Čelakovský foto
František Ladislav Čelakovský18
český básník a překladatel 1799 - 1852
Dalších 51 dnešních výročí