Ivan Lendl citáty

Ivan Lendl foto

1   0

Ivan Lendl

Datum narození: 7. březen 1960

Statistiky a dosažené výsledky tenisty obsahuje článek Hráčské statistiky Ivana Lendla.

Ivan Lendl je tenisový trenér a bývalý profesionální tenista, který reprezentoval Československo a po získání amerického občanství také Spojené státy. Do současnosti je nejlepším českým mužským tenistou historie. V 80. letech 20. století patřil mezi nejdominantnější tenisty a pobýval na špici světového tenisového žebříčku ATP až do začátku 90. let.

Tennis magazine jej vyhlásil jedním z deseti nejúspěšnějších tenistů od roku 1966 a zdůraznil jeho důležitost a profesionální přístup, kterým ovlivnil tenisovou historii a plejádu hráčů, kteří přišli po něm. V knize Moderní Encyklopedie Tenisu zahrnul Bud Collins Lendla do seznamu 21 největších tenisových hráčů v období od roku 1946 do roku 1992. Na pozici světové tenisové jedničky setrval celkem 270 týdnů ve třetím nejdelším období za Petem Samprasem a Rogerem Federerem. Počtem 1 071 vítězných utkání dvouhry na okruhu ATP se v celkovém pořadí zařadil na třetí místo za Američana Jimmy Connorse, který vyhrál 1 256 zápasů a Federera.

Citáty Ivan Lendl


„Důležitou roli při vývoji tenisty hrají rodiče. Podobně jako v Česku mají i ti američtí někdy přehnaná očekávání a chtějí vychovat šampiona. Už to, že je přivedli ke sportu, je správný krok, ale čekat hned světového hráče, to je přehnané. Spíš by se měli snažit, aby z toho měli jejich potomci radost, tím se budou víc a víc zlepšovat a může z nich něco být.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .