Ji Dienstbier mlad citáty

Ji Dienstbier mlad foto

2   0

Ji Dienstbier mlad

Datum narození: 27. květen 1969

Jiří Dienstbier je advokát a politik České strany sociálně demokratické – od ledna 2014 ministr bez portfeje, který má na starosti lidská práva a rovné příležitosti, a zároveň předseda Legislativní rady vlády, senátor, místopředseda strany v letech 2011–13, stínový ministr spravedlnosti a kandidát na primátora Prahy v říjnu 2010. V březnu 2011 vyhrál doplňovací volby do Senátu v obvodu č. 30 – Kladno, uprázdněném smrtí jeho otce Jiřího Dienstbiera staršího. V říjnu 2014 mandát obhájil.

Byl kandidátem ČSSD v první přímé volbě prezidenta České republiky v lednu 2013; v prvním kole skončil těsně čtvrtý.

Je představitelem liberální levice, blízké bývalému předsedovi strany Špidlovi a současnému Sobotkovi. Naopak se ocitá v konfliktech s prozemanovským křídlem a bývalým 1. místopředsedou Michalem Haškem. Domnívá se, že tvrzení, že někomu se dobře žije ze sociálních dávek, je rozšířený stereotyp, a každému, kdo se s tímto názorem ztotožňuje, doporučuje, aby si takový život vyzkoušel.

Citáty Ji Dienstbier mladJi Dienstbier mlad foto
Ji Dienstbier mlad2
český advokát a politik 1969
„Jde o odporné a nezodpovědné strašení od někoho, kdo sám nemá žádné zábrany porušovat základní morální zásady a někdy ani právní pravidla.“reakce na výroky prezidenta Miloše Zemana o muslimským utečencích a hrozbě jejich nerespektování evropských zákonů a zvyklostí

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.