José Cura citáty

José Cura foto

2   0

José Cura

Datum narození: 5. prosinec 1962

José Cura je operní pěvec s tenorovým typem hlasu, známý charakteristickou interperetací rolí italských a francouzských oper, zejména pak Verdiho Othella a Saint-Saënsova Samsona, stejně jako pro nekonvenční koncertní vystoupení pořádající po celém světě. Je také schopný zpívat postavy vysokého barytonového hlasu.

V dětství začal hrát na kytaru. Původně studoval obory dirigent a kompozice,, až poté byl objeven jeho hlasový talent. Operní debut zaznamenal v italské Veroně roku 1992. Na koncertech v části programu současně diriguje a zpívá.

Založil Cuibar Productions, kterou tvoří Cuibar Phono Video a CuibArt .

Je také patronem New Devon Opera a viceprezidentem British Youth Opera . V roce 2007 byl jmenován hostujícím profesorem na Královské akademii hudby v Londýně.

Citáty José Cura


„Po tisíce let se učíme být lidskými bytostmi a stále požíráme sami sebe.“

„Diriguji velice rád, dokonce jsem se u vás odvážil jednou dirigovat i Dvořákovu Devátou, ale v současnosti musím být velice praktický a zůstat u zpěvu, neboť jsem hodně finančně zadlužen koupí nového domu a ten musím zaplatit. A jako zpěvák si vydělám určitě více. Ale kdybych byl někdy postaven před otázku, co si vybrat, možná že by zvítězilo dirigování.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .