Kanye West citáty

Kanye West foto

1   0

Kanye West

Datum narození: 8. červen 1977

Kanye Omari West , známý též jako Yeezy, či jen Ye, je americký rapper a hudební producent. Je držitelem 53 ocenění ze 161 nominací, včetně 21 cen Grammy. Nejprve proslul jako producent pro nahrávací společnost Roc-A-Fella Records, kde pracoval nejen na albu rappera Jay-Zho – The Blueprint, ale také produkoval hudbu pro písně umělců jako Alicia Keys, Ludacris nebo Janet Jackson. Jeho velmi originální styl produkce byl založen na zpěvných samplech soulových písniček proložených Westem tvořenými bicími smyčkami a nástroji. S postupem času měly na jeho hudební vyjadřování vliv žánry jako 70. R&B, baroque pop, trip hop, arena rock, folk, alternative, electronica, synth-pop nebo vážná hudba.

Své debutové album The College Dropout vydal v roce 2004, druhé album Late Registration v roce 2005, třetí album Graduation v roce 2007 a čtvrté album 808s & Heartbreak v roce 2008. Jeho čtyři alba získala nespočet cen, včetně 18 cen Grammy a uznání kritiky. Všechna alba byla komerčně velmi úspěšná. Album 808s & Heartbreak bylo jeho třetí album, které se ve Spojených státech hned po vydání umístilo na prvním místě. Vlastní nahrávací společnost GOOD Music, která byla, či stále je, domovem pro umělce jako Pusha T, John Legend, Common nebo Kid Cudi. Jeho maskotem je tzv "Medvídek odpadlík" , plyšový medvídek, který se objevil na třech obalech z jeho čtyř prvních alb. Stejně tak se objevil i na singlech nebo ve videoklipech.

Na serveru About.com se umístil na osmém místě v žebříčku 50 nejlepších hip-hopových producentů. 16. června 2008 byl označen hudební stanicí MTV jako MC číslo 1 .

Citáty Kanye West


Kanye West foto
Kanye West1
americký umělec 1977
„George Bush se o černý nestará.“o záplavách v New Orleans

Канье Уэст foto
Канье Уэст1
American rapper, singer and songwriter 1977

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.