Karolína Plíšková citáty

Karolína Plíšková foto

2   1

Karolína Plíšková

Datum narození: 21. březen 1992

Karolína Plíšková je česká profesionální tenistka, která na okruh ITF vstoupila roku 2006 a profesionálkou se stala v sezóně 2009. Hraje za pražský klub I. ČLTK. Do sezóny 2013 strávila převážnou část kariéry na okruhu ITF, kde získala první titul v roce 2008 na turnaji v Bolu.

Ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour vyhrála čtyři turnaje ve dvouhře a čtyři ve čtyřhře. V rámci okruhu ITF si připsala deset titulů ve dvouhře a šest ve čtyřhře, které většinou vybojovala se svým dvojčetem Kristýnou, která je rovněž profesionální tenistkou.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v srpnu 2015 na 7. místě a ve čtyřhře pak v květnu téhož roku na 38. místě. Trénuje ji krajan Jiří Vaněk.

V juniorské kategorii získala singlový titul na grandslamu Australian Open 2010, když ve finále zdolala Britku Lauru Robsonovou 6–1 a 7–65.

V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2015 utkáním Světové skupiny proti Kanadě, když nastoupila do úvodního utkání, v němž dokázala ve dvou sadách porazit Françoise Abandovou. Následně porazila ještě ve třetí dvouhře Gabrielu Dabrowskou, čímž zajistila Česku postup do semifinále. Česky v sérii nakonec zvítězily celkově 4:0 na zápasy. Ve finále Fed Cupu 2015 v Praze proti Rusku plnila roli hráčky číslo dvě. Nejprve podlehla Šarapovové, v dalším utkáním však porazila za nepříznivé stavu 1:2 z pohledu Česka Pavljučenkovovou. V závěrečná čtyřhře pak po boku Barbory Strýcové porazila ve třech setech pár Pavljučenkovová a Vesninová a stala se tak vítězkou této týmové soutěže. Do dubna 2016 v soutěži nastoupila ke třem mezistátním utkáním s bilancí 5–1 ve dvouhře a 2–0 ve čtyřhře.

Citáty Karolína Plíšková


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.