Karolína Plíšková citáty

Karolína Plíšková foto

2   0

Karolína Plíšková

Datum narození: 21. březen 1992

Karolína Plíšková je česká profesionální tenistka, která na okruh ITF vstoupila roku 2006 a profesionálkou se stala v sezóně 2009. Hraje za pražský klub I. ČLTK. Do sezóny 2013 strávila převážnou část kariéry na okruhu ITF, kde získala první titul v roce 2008 na turnaji v Bolu.

Ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour vyhrála čtyři turnaje ve dvouhře a čtyři ve čtyřhře. V rámci okruhu ITF si připsala deset titulů ve dvouhře a šest ve čtyřhře, které většinou vybojovala se svým dvojčetem Kristýnou, která je rovněž profesionální tenistkou.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v srpnu 2015 na 7. místě a ve čtyřhře pak v květnu téhož roku na 38. místě. Trénuje ji krajan Jiří Vaněk.

V juniorské kategorii získala singlový titul na grandslamu Australian Open 2010, když ve finále zdolala Britku Lauru Robsonovou 6–1 a 7–65.

V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2015 utkáním Světové skupiny proti Kanadě, když nastoupila do úvodního utkání, v němž dokázala ve dvou sadách porazit Françoise Abandovou. Následně porazila ještě ve třetí dvouhře Gabrielu Dabrowskou, čímž zajistila Česku postup do semifinále. Česky v sérii nakonec zvítězily celkově 4:0 na zápasy. Ve finále Fed Cupu 2015 v Praze proti Rusku plnila roli hráčky číslo dvě. Nejprve podlehla Šarapovové, v dalším utkáním však porazila za nepříznivé stavu 1:2 z pohledu Česka Pavljučenkovovou. V závěrečná čtyřhře pak po boku Barbory Strýcové porazila ve třech setech pár Pavljučenkovová a Vesninová a stala se tak vítězkou této týmové soutěže. Do dubna 2016 v soutěži nastoupila ke třem mezistátním utkáním s bilancí 5–1 ve dvouhře a 2–0 ve čtyřhře.


„Vím, že to tak vypadá, že je mi to jedno, že nemám chuť do hry. Jsem introvertka a flegmatický typ, takže nějakou radost nedávám tolik najevo, protože mi to za to často nestojí.“

„Vím, že svět je zlý, že je na celé planetě tolik utrpení, jaké si nikdo nedovedeme představit. Často myslím na ty, co nemají nic, co denně musí trpět, takže nějaký vítězný míč, gem, set, zápas mi nikdy nedá obrovskou radost. Ale jen uspokojení. Svět se totiž nezmění.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .