Leonard Nimoy citáty

Leonard Nimoyfoto

1  0

Leonard Nimoy

Datum narození:26. březen 1931
Datum úmrtí:27. únor 2015

Leonard Simon Nimoy byl americký herec, filmový režisér, básník a fotograf, syn židovských přistěhovalců. Napsal také několik knih poezie, knih o fotografii a autobiografie I Am Not Spock a I Am Spock a natočil několik hudebních alb.

Po většinu své kariéry byl spjat se svojí nejznámější rolí, postavou Spocka ve sci-fi sérii Star Trek. Tohoto polovičního člověka a polovičního Vulkánce ztvárnil již v pilotní epizodě původního seriálu Star Trek s názvem „Klec“ , jako hlavní postava poté hrál v seriálu až do jeho konce v roce 1969 . V letech 1973–1974 nadaboval Spocka v animovaném seriálu Star Trek, v letech 1979–1991 se jako Spock vyskytoval v šesti celovečerních startrekovských filmech. Roku 1991 hostoval ve dvojepizodě „Sjednocení“ navazujícího seriálu Star Trek: Nová generace. Naposledy se v roli Spocka objevil ve filmech Star Trek a Star Trek: Do temnoty . Svůj hlas poskytl této postavě také ve videohrách . Sám režíroval filmy Star Trek III: Pátrání po Spockovi a Star Trek IV: Cesta domů .

Kromě toho hrál v desítkách dalších filmů a seriálů, včetně např. animovaného snímku Atlantida: Tajemná říše nebo seriálu Hranice nemožného .

V roce 2014 mu byla diagnostikována chronická obstrukční plicní nemoc , následek kouření, se kterým přestal přibližně před 30 lety. Zemřel ve svém domově v losangeleské čtvrti Bel Air 27. února 2015 na komplikace spojené s CHOPN.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Na jeho počest byla v roce 2015 také pojmenována planetka 4864 Nimoy, dříve dočasně označená jako 1988 RA5.

Citáty Leonard NimoyLeonard Nimoy foto
Leonard Nimoy20
American actor, film director, poet, musician and photogr...


Leonard Nimoy foto
Leonard Nimoy20
American actor, film director, poet, musician and photogr...Leonard Nimoy foto
Leonard Nimoy20
American actor, film director, poet, musician and photogr...Leonard Nimoy foto
Leonard Nimoy20
American actor, film director, poet, musician and photogr...


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .