LeVar Burton citáty

LeVar Burton foto
0   0

LeVar Burton

Datum narození: 16. únor 1957

LeVar Burton , vlastním jménem Levardis Robert Martyn Burton, Jr., je americký herec.

LeVar Burton se narodil americkým rodičům v Západním Německu. Jeho matka Erma Jean byla sociální pracovnicí, úřednicí a učitelkou, otec Levardis Robert Martyn pracoval jako fotograf pro United States Army Signal Corps, které tehdy sídlily v německém Landstuhlu. Burton se svými dvěma sestrami ale vyrůstal v péči matky v kalifornském Sacramentu, kde ve věku 13 let vstoupil do semináře, aby se stal knězem, k čemuž však nikdy nedošlo.

Od roku 1977 začal působit v herecké oblasti, objevil se např. v americkém fantasy seriálu Fantasy Island. V roce 1983 vymyslel pro stanici Public Broadcasting Service dětský pořad Reading Rainbow, jehož se stal výkonným producentem.

Jeho zřejmě nejznámějšími rolemi jsou mladý otrok Kunta Kinte v televizním seriálu Kořeny a kormidelník a později šéfinženýr Geordi La Forge v seriálu Star Trek: Nová generace, který byl vysílán mezi lety 1987 a 1994. Jako LaForge se Burton objevil i ve filmech Star Trek: Generace , Star Trek: První kontakt , Star Trek: Vzpoura a Star Trek: Nemesis . Hostoval též v jedné epizodě seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager.

LeVar Burton působí i jako režisér. Režíroval mnoho dílů seriálů ze světa Star Treku, dále epizody seriálů Čarodějky, JAG, Las Vegas: Kasino či Soul Food.

S manželkou Stephanie, se kterou má dceru narozenou v roce 1994, žije v Sherman Oaks v Kalifornii.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Citáty LeVar Burton

Dnešní výročí
Dalajláma foto
Dalajláma77
14. dalajláma, tibetský duchovní vůdce 1935
Jan Hus foto
Jan Hus70
český římskokatolický kněz, reformátor a kazatel 1369 - 1415
Guy De Maupassant foto
Guy De Maupassant29
francouzský spisovatel 1850 - 1893
William Faulkner foto
William Faulkner24
americký spisovatel 1897 - 1962
Dalších 60 dnešních výročí
x