Nikolaj Patrušev citáty

Nikolaj Patrušev foto

1   0

Nikolaj Patrušev

Datum narození: 11. červenec 1951

Nikolaj Platonovič Patrušev je generální tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace , dlouholetý pracovník komunistické tajné služby KGB a v letech 1999 až 2008 ředitel nástupnické ruské tajné služby FSB. V lednu 2016 britský soudce Robert Owen dospěl k závěru, že Petrušev ve své funkci pravděpodobně posvětil operaci FSB s cílem zabít Litviněnka, přičemž za pachatele vraždy označil soud Andreje Lugového a Dmitrije Kovtuna.

Patrušev má hodnost armádního generála, je držitelem doktorátu z práv.

Je ženatý a má dva syny. Starší syn Dimitrij pracuje ve vedení státní Ruské zemědělské banky založené Vladimirem Putinem a mladší Andrej pracuje pro FSB.


„Když předávám našim lidem státní vyznamenání, studuji jejich tváře. Jsou to rafinovaní intelektuální analytici, svalnatí a zkušení muži ze speciálních jednotek, trpěliví specialisté na výbušniny, precizní vyšetřovatelé, diskrétní důstojníci kontrašpionáže... každý z nich je jiný, ale existuje jeden rys, který je všechny spojuje, a je to velmi důležitá vlastnost: jejich oddanost službě. Tito lidé představují, pokud to tak mohu říci, naši novou ruskou šlechtu.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .