Roger Taylor citáty

Roger Taylor foto
5   19

Roger Taylor

Datum narození: 26. červenec 1949

Reklama

Roger Meddows-Taylor je britský hudebník, člen skupiny Queen.

Bubeník kapely Queen a autor titulů I'm In Love With My Car, Sheer Heart Attack, Radio Ga Ga, A Kind Of Magic a Heaven For Everyone. Hudebník hrající nejen na bubny, ale také mnoho dalších nástrojů. Jeho hlas byl nepostradatelný při nahrávání alb i při koncertech, kdy obstarával backing vocals Freddiemu Mercurymu. Ještě za éry skupiny Queen založil vlastní formaci The Cross, se kterou vydal tři alba.

V roce 2005 se spolu s Brianem Mayem a Paulem Rodgersem vydal na evropské turné. „Queen & Paul Rodgers“ vydali záznam koncertu z anglického Sheffieldu na CD i DVD pod názvem Return Of The Champions. Po tomto úspěšném turné vyjeli na sérii koncertů do Severní Ameriky, kde neočekávaně hráli novou píseň s názvem Take Love. V říjnu kapela ohlásila návrat do studia. Taylor je po rozpadu původních Queen autorsky celkem aktivní - důkazem je například píseň Say it’s not true, hraná na již zmiňovaném evropském turné.

V roce 2008 vydala skupina Queen se zpěvákem Paulem Rodgersem album The Cosmos Rocks a vyjela na evropské turné. The Cosmos Rocks tour pokračovala i v Jižní Americe. Počátkem roku 2009 oznámil Paul Rodgers rozchod s Queen. Koncem roku 2009 vydal po 11 letech svůj nový sólový materiál - protestsong The Unblinking Eye . Tento singl je nejen ke stažení, ale vyšel i v limitované edici na CD.

Na září 2013 ohlásil hudebník na svém facebookovém profilu vydání pátého sólového alba, na kterém pracoval od roku 2009. Po letech odkládání tak zřejmě konečně rozšíří svou sólovou diskografii. V plánu by mělo být i znovuvydání archivních nahrávek formou výběru největších hitů z Taylorovy kariéry mimo kapelu Queen. V prosinci 2013 se uskuteční výroční vystoupení skupiny The Cross v původním složení. Skupina, založená roku 1987 hrála pouze 6 let. Dodnes má ale mezi fanoušky Queen nezapomenutelné postavení.

Podobní autoři

Freddie Mercury foto
Freddie Mercury35
britský muzikant, zpěvák a skladatel
Paul McCartney foto
Paul McCartney22
anglický hudebník
Robert Plant foto
Robert Plant1
anglický zpěvák
John Lennon foto
John Lennon86
britský hudebník
Brian May foto
Brian May11
anglický hudebník a astrofyzik
Elton John foto
Elton John30
anglický rockový písničkář, skladatel a klavírista

Citáty Roger Taylor

Reklama
Today's anniversary
Lewis Carroll foto
Lewis Carroll17
anglický spisovatel, matematik, logik, anglikánský jáhen a … 1832 - 1898
Wolfgang Amadeus Mozart foto
Wolfgang Amadeus Mozart11
rakouský hudební skladatel 1756 - 1791
Jerome David Salinger foto
Jerome David Salinger11
americký spisovatel 1919 - 2010
Endre Ady foto
Endre Ady5
maďarský básník 1877 - 1919
Dalších 67 dnešních výročí
Podobní autoři
Freddie Mercury foto
Freddie Mercury35
britský muzikant, zpěvák a skladatel
Paul McCartney foto
Paul McCartney22
anglický hudebník