Roman Skružný citáty

5   1

Roman Skružný

Datum narození: 31. říjen 1932
Datum úmrtí: 30. březen 2004

Ing. Roman "Elmar" Skružný byl český neonacistický aktivista, někdejší čestný předseda občanského sdružení Národní aliance a funkcionář politické strany Pravá alternativa.

Jeho otcem byl humorista a autor Josef Skružný který během Druhé světové války podporoval Němce. Vystudoval střední průmyslovou školu a nakonec i Lesnickou fakultu ČVUT. V lesním hospodářství také určitou dobu pracoval.

V době komunistické totality v Československu se Skružný hlásil k členství v diverzní nástupnické organizaci SS kde údajně spolupracoval s bývalým příslušníkem SS sloužícím v Československé lidové armádě . Po Sametové revoluci se politicky angažoval v neonacistickém hnutí a byl přispěvatelem řady periodik a řečníkem na mnoha demonstracích.

Ke konci svého života byl stíhán za rasistickou a revizionistickou audionahrávku „Pravda o lži“, které byl autorem. K pravomocnému rozsudku však v této věci vzhledem k jeho smrti nedošlo.

Citáty Roman Skružný


„Hoď do vody kámen a svět už nikdy nebude jako dřív.“

„Každý primitiv nenávidí vše, co přesahuje hranice jeho chápání.“


„Žádná bitva není prohraná, pokud si to sami nemyslíme.“

„Ale... opravdu si může někdo myslet, že třeba bolševická nebo židovská literatura a takzvané zvrhlé umění nezpůsobí daleko větší škody na duševním zdraví, a zase hlavně u mladých lidí? Zhoubná židobolševická propaganda a nákaza se může šířit pouze prostřednictvím knih, novin, filmu a dnes i televize...“

„…Zásady a ideály fašismu a nacionálního socialismu uvedené poprvé v život v Itálii a Německu měly, mají a jistě i budou mít stále větší vliv a míru inspirace pro další generace politiků i prostých, ale uvažujících lidí. Vždyť jen to, co dokázal vůdce a všichni nacionální socialisté po I.světové válce, když se jim dostalo možnosti vést Německo, to se doslova rovnalo zázraku. Ze země zmítané sociálními nepokoji, anarchií, bolševickými tendencemi, hyperinflací, stagnací hospodářství a ostatními negativními jevy dokázali za několik málo let vybudovat moderní a akceschopný stát …“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .