Serena Williamsová citáty

Serena Williamsová foto
1  0

Serena Williamsová

Datum narození: 26. září 1981

Reklama

Statistiky a dosažené výsledky tenistky obsahuje článek Hráčské statistiky Sereny Williamsové

Serena Jameka Williamsová je americká profesionální tenistka, jedna z nejlepších hráček tenisu, některými komentátory, odborníky a tenisty dokonce označovaná za nejlepší hráčku historie tenisu.

Představuje současnou světovou jedničku ve dvouhře a bývalou ve čtyřhře, která jako jediná získala singlový i deblový Zlatý Grand Slam, když vyhrála všechny čtyři grandslamové turnaje a olympijské hry v obou soutěžích. Jako jediná tenistka na odměnách vydělala více než 70 miliónů dolarů a je úřadující šampiónkou z Wimbledonu i olympijských her.

Poprvé se nejlepší tenistkou dvouhry stala 8. července 2002 a celkem šestkrát se na tuto pozici vrátila. Naposledy 18. února 2013 ve věku 31 let, 4 měsíců a 24 dní jako nejstarší světová jednička v historii WTA. Ve dvouhře získala 21 grandslamových titulů, což ji v rámci otevřené éry řadí na 2. příčku za Steffi Grafovou s 22 tituly. Je jednou z šesti tenistek otevřené éry, kterým se podařilo zkompletovat Grand Slam ve dvouhře a historicky jednou ze tří, které vyhrály každý ze čtyř majorů nejméně třikrát. Představuje také první hráčku historie, která získala po šesti titulech na třech grandslamech. Na londýnských olympijských hrách se stala po Grafové druhou ženou otevřené éry, která vybojovala Zlatý Grand Slam ve dvouhře.

Celkově vyhrála 36 grandslamových titulů, z toho 21 ve dvouhře, 13 ve čtyřhře a 2 ve smíšené čtyřhře, což ji v rámci otevřené éry řadí na 2. místo za Martinu Navrátilovou. Na okruhu WTA Tour si připsala 70 singlových a 22 deblových titulů.

V ženské čtyřhře se stala trojnásobnou olympijskou vítězkou z Letních olympijských her 2000 v Sydney, 2008 v Pekingu a 2012 v Londýně. Na finančních odměnách vydělala největší částku ze všech tenistek vůbec, navíc jí také patří 1. místo mezi všemi sportovkyněmi v historii sportu. Její starší sestra je americká profesionální tenistka, bývalá světová jednička ve dvouhře i čtyřhře Venus Williamsová. Od roku 1998 proti sobě na okruhu WTA odehrály 27 vzájemných zápasů, z nichž šestnáct vyhrála Serena. Osmkrát se utkaly ve finále Grand Slamu, z toho šestkrát triumfovala Serena. Mezi French Open 2002 a Australian Open 2003 vzájemně odehrály všechny čtyři grandslamová finále, poprvé se v otevřené éře tenisu probojovali do čtyř za sebou jdoucích finále grandslamu dva stejní tenisté.

Příchod sester Williamsových je spojován s nástupem nové éry ženského tenisu, která nastolila větší sílu a usilovnost.

Citáty Serena Williamsová

„We say booty. I'm not quite sure about 'posterior'. I'll try to keep that in the back of my mind. 'What are you doing?' 'I'm shaking my posterior.“

— Serena Williams
Serena Williams. She was asked what she thought about a TV commentator admiring slow-motion pictures of sister Venus' "posterior" [http://news2.thdo.bbc.co.uk/sport1/hi/tennis/7190961.stm]

Dnešní výročí
Gustave Flaubert foto
Gustave Flaubert39
francouzský spisovatel 1821 - 1880
Jiří Mahen foto
Jiří Mahen5
český básník, novinář a dramaturg 1882 - 1939
Robert Browning foto
Robert Browning12
anglický básník a dramatik viktoriánské éry 1812 - 1889
Joseph Heller foto
Joseph Heller20
americký autor 1923 - 1999
Another 30 today anniversaries
Podobní autoři
Martina Navrátilová foto
Martina Navrátilová1
československá tenistka
Karolína Plíšková foto
Karolína Plíšková2
česká tenistka
Thomas Jefferson foto
Thomas Jefferson17
3. prezident Spojených států amerických
Robert Edward Lee foto
Robert Edward Lee10
konfederační generál v občanské válce
Billy Wilder foto
Billy Wilder4
americký filmař
Andy Warhol foto
Andy Warhol25
americký výtvarník a režisér
Walter Russell Mead foto
Walter Russell Mead1
americký akademik
Hubert Selby1
americký spisovatel
Walt Whitman foto
Walt Whitman11
americký básník, esejista a novinář
Saul Bellow foto
Saul Bellow3
kanadsko-americký spisovatel