Tomáš Řehořek citáty

1  0

Tomáš Řehořek

Datum narození:29. březen 1987

Tomáš Řehořek je český scenárista, režisér, kameraman a střihač.

Narodil se v jihomoravském Kyjově. Vystudoval Filmovou školu v Zlíně. Kromě filmové režie se věnuje výrobě reklamy. Také pracoval v České televizi, jako kameraman a střihač. Již během studií na Wichterlově gymnáziu v Ostravě točil krátké snímky. Krátkometrážní snímek Escape získal cenu na Mezinárodním festivalu studentské tvorby v Ostravě.

V roce 2009 natočil první celovečerní film Proměny, kde kromě režie se ujal i scénáře, kamery a střihu. Toto drama vzniklo v koprodukci s Itálií. Film byl uveden na několika zahraničních festivalech v Paříži, Atlantě, Phoenixu a Bruselu.

V roce 2010 natočil film PIKO. Příběhem tří reálných hrdinů, jejichž osudy spojila droga pervitin. Práce na tomto filmu mu vynesla nominaci v prvním ročníku Cen české filmové kritiky na Objev roku. V roce 2011 natočil černou komedii Czech Made Man a o rok později natočil satirickou filmovou komedii Signál s Vojtěchem Dykem, Kryštofem Hádkem, Bolkem Polívkou, Jiří Menzelem a Karlem Rodenem v hlavní roli. Scénář napsal Marek Epstein, se kterým v současné době dokončuje televizní seriál Clona.

Citáty Tomáš Řehořek


Tomáš Řehořek1
český filmový režisér, kameraman, režisér, scénárista a s...

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .