Václav Bartuška citáty

Václav Bartuška foto

3   0

Václav Bartuška

Datum narození: 14. červenec 1968

Václav Bartuška je současný český diplomat, politik a publicista. Od roku 2006 je zvláštním velvyslancem České republiky pro otázky energetické bezpečnosti.

Studoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a patřil k vůdcům revoluce v roce 1989. Ve svých 22 letech se stal členem parlamentní komise pro dohled na vyšetřování událostí 17. listopadu. O svých zkušenostech z práce v komisi napsal knihu Polojasno. Zisk z prodeje knihy mu umožnil absolvovat cestu okolo světa.

Pracoval jako reportér deníku Mladá fronta DNES, vykonával funkci generálního komisaře české účasti na světové výstavě Expo 2000 v Hannoveru, později vlastnil firmu zabývající se pořádáním výstav a vypracováváním marketingových studií. Od nástupu Alexandra Vondry do pozice ministra zahraničí je zvláštním velvyslancem České republiky pro otázky energetické bezpečnosti. V roce 2010 se stal zvláštním vládním zmocněncem pro dostavbu JE Temelín.

Je ženatý s českou harfenistkou Kateřinou Englichovou, se kterou má dceru Johanu.

Citáty Václav Bartuška


„Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid“

„Naposledy jsem byl Státní bezpečností zadržen 19. listopadu, bylo to moje nejkratší zatčení vůbec. Trvalo hodinku a jediné, co mi ti pánové sdělili, bylo: prosím vás, říkejte všude, že jsme se k vám vždycky chovali slušně. Daleko dřív než těm páprdům z ÚV jim došlo, jak moc už jsou lidi naštvaní. Měli víc informací a vnímali realitu. Jakeš fakt ne.“

„To, co opravdu velká část lidí v roce 1989 chtěla, byla narvaná lednička a možnost volně cestovat.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .