„Kdo se nenaučil říkat: "Ta a žádná jiná", neví, co je láska.“
steak
@steak, členem od 21. května 2017Někdy sám sebe vidím jako perlu v hromadě písku, ale někdy si říkám, že je to ode mě velmi pošetilé.
„MInulost je třeba opustit ne proto, že špatná, ale protože je mrtvá“
„Uvidíš-li ušlechtilého, snaž se mu vyrovnat; uvidíš-li špatného, zpytuj své svědomí.“
Varianta: Až potkáš dobrého člověka, uvažuj, jak by ses mu vyrovnal, až potkáš nedokonalého člověka, jdi do sebe a zkoumej se.
Varianta: Když uvidíš dobrého člověka, snaž se ho napodobit; když uvidíš špatného člověka, všímej si sám sebe.
„Orel nikdy neztratil tolik času, jako když se snížil k tomu, aby se učil od vrány.“
„Úspěšný bojovník je průměrný muž s laserovým soustředěním.“
„Lépe než nenávidět a mstít se, je zapomenout a milovat znovu.“
„Čím blíže jsou lidé pravdě, tím jsou snášenlivější vůči cizím omylům. A opačně.“