Alec Baldwin citáty

Alec Baldwin foto

1   0

Alec Baldwin

Datum narození: 3. duben 1958

Alec Rae Balwin je americký herec, bývalý manžel herečky Kim Basingerové.

Pochází ze čtyř dětí, všichni jeho bratři Stephen, William a Daniel jsou také herci.

Jeho kariéra odstartovala v televizním seriálu The Doctors z let 1980 až 1982 a až do roku 1987 hrál pouze v řadě dalších televizních seriálů. Hrál často charakterní hezouny a sympaťáky, kterými se zapsal do povědomí nejširšího televizního publika. První větší a výraznější role ve filmu se dostavila v roce 1998 ve snímku Manželské etudy a v témže roce i úspěšná komedie Beetlejuice.

Následovala řada dalších snímků z nichž nejvýznamnější byl film Smolař , což byla role za níž byl nominován jak na Zlatý glóbus tak i na Oscara. Na Zlatý glóbus byl nominován i za televizní snímky Norimberk,Norimberský proces , Cesta do války .


„Léta jsem si říkal, že jsem měl poslechnout vnitřní hlas a hned potom, co jsem na univerzitě George Washingtona ukončil studium politických věd, jsem měl jít do politiky a třeba i kandidovat na prezidenta. Když ale vidím, kolik i tam je špíny, raději zůstanu tam, kde jsem. A třeba dostanu konečně nabídky, které si zasloužím, abych si nemusel myslet, že jsem od hororové komedie Beetlejuice (1988) Tima Burtona nenatočil nic pořádného.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .