Cat Stevens citáty

Cat Stevens foto

1   0

Cat Stevens

Datum narození: 21. červenec 1948

Yusuf Islam , obecně znám pod dřívějším uměleckým jménem Cat Stevens, je britský hudebník. Je znám jako zpěvák-písničkář, multiinstrumentalista, učitel, filantrop a osobnost, která konvertovala k Islámu.

Narodil se v Londýně jako syn emigranta kyperského Řeka a Švédky. Dlouhou dobu žil ve Spojených státech amerických. Jeho první alba z roku 1970s Tea for the Tillerman a Teaser and the Firecat byla oceněna v USA jako trojnásobná platinová, jeho album Catch Bull at Four dosáhlo prodeje půl milionu výlisků v prvních dvou týdnech po vydání a bylo podle časopisu Billboard nejlépe prodávaným LP ve třech po sobě jdoucích týdnech.

Stevens konvertoval k Islámu v době své největší slávy v prosinci 1977, a následující rok přijal muslimské jméno Yusuf Islam. V roce 1979 prodal všechny své kytary v charitativní aukci a zanechal hudební kariéry aby se věnoval vzdělávání a dobročinnosti v muslimské komunitě. Obdržel několik cen za podporu míru ve světě, World Award , Man for Peace Award a Mediterranean Prize for Peace . V roce 2006 se vrátil do pop music se svým novým albem písniček An Other Cup, vydaným po 28 letech. V současnosti vystupuje pod jménem Yusuf Islam. Jeho album Roadsinger bylo vydáno 5. května 2009, album Tell 'Em I'm Gone vyšlo 27. října 2014.

Citáty Cat Stevens


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.