Gustaaf Peek citáty

Gustaaf Peek foto

1   0

Gustaaf Peek

Datum narození: 1975

Gustaaf Peek je nizozemský spisovatel působící v Amsterdamu. Zároveň je redaktorem literárního časopisu De Revisor.

Peek studoval anglický jazyk a literaturu na univerzitě v Leiden. Po studiu se věnoval především psaní poezie. Jeho básně a krátké příběhy se objevily například v periodikáchLava, De Tweede Ronde, Tzum nebo Nymph.

V létě 2006 vydalo nakladatelství Contact jeho debut Armin. Název románu odkazuje na postavu Armina Immendorffa, mladého příslušníka SS, který pracuje jako porodník v nemocnici Lebensborn.

V roce 2008 se objevil druhý román - Dover. Hlavní postavou je čínský utečenec Tony. Jeho osudem je drama, ke kterému začátkem tohoto století skutečně došlo, když se v Doveru objevil nákladní kontejner s 58 udušenými ilegálními utečenci z Číny.

V září 2010 vydal v nakladatelství Querido třetí román Ik was Amerika . Stejně jako debut Armin se odehrává za druhé světové války. Tentokrát je hlavní postavou Nizozemec Dirk Winter bojující za hitlerovské Německo v severní Africe, kde ho spojenci zajmou a převezou do internačního tábora ve Spojených státech. Tam se spřátelí s jistým Harrisem. Po třiceti šesti letech se Dirk vrací do Ameriky, aby se se starým kamarádem ještě jednou setkal.

Citáty Gustaaf Peek


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.