Oleksandr Turčynov citáty

Oleksandr Turčynov foto

1   0

Oleksandr Turčynov

Datum narození: 31. březen 1964

Oleksandr Valentynovyč Turčynov je ukrajinský politik. V březnu 2010 byl krátce prozatímním předsedou vlády. Stal se jím z pozice 1. místopředsedy vlády poté, co parlament vyslovil nedůvěru dosavadní premiérce Julii Tymošenkové a ta podala 3. března 2010 demisi. Jeho nástupcem v této funkci se již 11. března 2010 stal někdejší ministr financí a dvojnásobný prozatímní premiér Ukrajiny Mykola Azarov.

Po svržení Viktora Janukoviče z funkce hlavy státu dne 22. února 2014 byl Turčynov ustanoven předsedou parlamentu a zároveň určen prozatímním prezidentem Ukrajiny. Tento úřad zastával do 7. června 2014. Vystřídal jej zvolený prezident země Petro Porošenko. Předsedou parlamentu zůstal Turčynov do 27. listopadu 2014. Poté se stal tajemníkem Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny.

Citáty Oleksandr Turčynov


Oleksandr Turčynov foto
Oleksandr Turčynov1
ukrajinský politik, scénárista a doktor ekonomických věd 1964
„Mají jistě velké problémy, když dokonce šéf Státní dumy varuje, že v případě konfliktu s Ukrajinou se Rusko neudrží ani čtyři dny.“reakce na výrok Sergeje Naryškina: Kdyby z nějakých příčin bylo Rusko nuceno vést bojové operace či odvracet agresi země srovnatelné svým potenciálem s Ukrajinou, pak doufám, že každý chápe, kolik dní by takový konflikt trval. Dva, tři, nanejvýš čtyři dny. A všichni chápou, jaký by byl výsledek tohoto konfliktu.

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.