Petr Vichnar citáty

Petr Vichnar foto

3   0

Petr Vichnar

Datum narození: 31. říjen 1953

Petr Vichnar je český sportovní redaktor a televizní komentátor. Po absolutoriu Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy působí od roku 1978 v Československé televizi, dnes v České televizi, coby její stálý pracovník, člen Redakce sportu ČT. Jedná se o dlouholetého člena vedení této redakce, bývalého šéfa úseku sportovních komentátorů.

Jeho specializací je především lední hokej, alpské lyžování, krasobruslení, házená a vodní slalom. Celkem jedenáctkrát komentoval olympijské hry. Společně s moderátorkou Marcelou Augustovou a rozhlasovou redaktorkou Barborou Kroužkovou po několik let v České televizi úspěšně uváděl mezinárodní zábavní soutěžní pořad Hry bez hranic.

Při MS 2015 v Praze a Ostravě ukončil své působení v hokejové redakci. Komentoval 16 mistrovství světa, 5 olympijských her a 1 Světový pohár. Celkově komentoval 214 hokejových utkání v rámci olympijských her a mistrovství světa a a 14x uváděl Studio MS.


„To snad není pravda, dotkli jsme se hokejového nebe, Martin Procházka jako doma na Kladně prostřelil Curtice Joshepa!“ po vítězném gólu na MS 1996 v hokeji

„Vždycky jsem si myslel, že Vídeň bude vrchol, ale teď je vážně ohrožena!“ po vítězství na Kanadou v olympijském semifinále 1998

„Tak přece jen existuje spravedlnost!“ po gólu Petra Svobody ve finále olympiády v Naganu

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .