„Všechna posvátná místa na Zemi, kromě několika výjimek, byla naplánována vyšším vědomím pro čtyřrozměrnou úroveň a v současnosti je většina z nich propojena se svým trojrozměrným protějškem - jinými slovy se skutečnými stavbami na skutečných místech. Nicméně existují některá velmi důležitá místa, která mají pouze čtyřrozměrnou strukturu. Tyto čtyřrozměrné pyramidy především představují neutrální neboli dětskou energii Kristovy sítě. Všechny dohromady tvoří tři aspekty Kristovy sítě, která obklopuje Zemi - Matka, Otec a Dítě. Otec je v Egyptě, Matka v Peru - Yucatánu - v jižním Pacifiku a Dítě je v Tibetu.“
Prastaré tajemství květu života
Témata
neutrálnost, aspekt, trojrozměrnost, posvátnost, současnost, důležitost, dětskost, síť, dítě, výjimka, energie, struktura, slovo, pero, maminky, místo, protějšek, stavba, pyramida, země, zem, většina, úroveň, otecPodobné citáty

„Rodiče jsou stále častěji nahrazováni televizí, matkou krávou a otcem vládou. (Je jen jediný skutečný Otec (Nebe) a jediná Matka (Země), ale náhradní otec (vláda) chce vlastnit Matku i její děti, a tahle „konfiskace“ nepřestala od dob neblaze proslulé inkvizice.) Tihle tři pak spolu tvoří nový model „rodiny“ a dítě se, podobně jako kráva nebo vepř, stává pro stát jen určitým druhem zboží a je podobně nedůležité. „Ochrana“ dětí má asi takovou hodnotu jako péče o zvířata, prováděná jen za účelem udržet v chodu ekonomický systém založený na vykořisťování. Pokud to tak není, proč se tedy každodenně ničí tuny potravin, aby se udržely ceny, když přitom každý den nejméně milión dětí umírá hlady?“
— Roy Littlesun Stařešina kmene Hopi 1934
kniha Revoluce Jednoho srdce

„Je-li stín dvojrozměrnou projekcí trojrozměrného světa, pak trojrozměrný svět, jak ho známe, je projekcí čtyřrozměrného vesmíru.“
— Marcel Duchamp francouzský malíř 1887 - 1968

„Otec a matka mají mnoho práce a nemají na dítě čas.. toto jsou věci, které ničí mír.“
— Matka Tereza římsko-katolická jeptiška 1910 - 1997

„Nikdy jsem docela nepochopil význam slova domov. Především se považuju za obyvatele planety Země. Nicméně miluju Brazílii a vlastně jakékoliv jiné místo, kde je bar a pláž.“
— Andrew Eldritch britský zpěvák 1959
Zdroj: [The Sisters Of Mercy - Nejradši vzpomínáme na příští týden, musicserver.cz, 2014-05-16, 2014-09-09, http://musicserver.cz/clanek/46915/the-sisters-of-mercy-nejradsi-vzpominame-na-pristi-tyden/]


„Matka vždy miluje dítě víc než otec. Ví, že je její. On se to jen domnívá.“
— Menandros řecký dramatik -342 - -291 př. n. l.
„Vazba na matku je pro dítě vrozená, k otci získaná.“
— Marek Herman český pedagog, lektor osobního rozvoje a lobbista 1965

„Nezjistil filosof, jako jste vy, že naše země má být více oceňována a vyšší a svižnější než matka nebo otec nebo jakýkoli předek, a že je třeba ji více vnímat v očích bohů a lidí porozumění?“
— Sókratés klasický řecký filozof -470 - -399 př. n. l.

„Naplň své city křížem Kristovým, aby v nich nezbylo místo pro hřích. “
— John Owen anglický teolog 1616 - 1683

„Onen kout země je mi nade všechna místa v celém světě drahý.“
— Quintus Horatius Flaccus římský lyrik -65 - -8 př. n. l.

„Základní rozdíl mezi bohatými a chudými společnostmi nepochází z většího úsilí, které bohaté společnosti věnují práci, ani z větší technologické znalosti. Místo toho povstává tento rozdíl z faktu, že bohaté země mají extenzivnější síť kapitálových statků investovaných moudře z podnikatelského hlediska.“
— Jesús Huerta de Soto španělský ekonom a politický filosof 1956
The Austrian School: Market Order and Entrepreneurial Creativity

„Existuje někde na zemi místo, kde by se konalo tolik dobra, jako se tady napáchalo zla? Pokud peklo má tuto odnož na zemi, kde je ta nebeská? Takové místo neexistuje, protože existuje jenom peklo a žádné nebe. Tohle místo bylo přesným opakem ráje, i pokud ráj neexistuje.“
— Harry Mulisch holandský autor 1927 - 2010

„Během svých dějin jsme se mezi národy, s nimiž jsme žili, neztratili. Zůstali jsme odlišní; odlišní náboženství, odlišní pohledem na svět, a proto jsme se octli mezi národy, s nimiž jsme žili, v menšině.
Oni měli většinu a my jsme se octli v postavení, které nás učinilo ekonomicky nižší než tato většina, a tak vznikla složitá situace, která jak jsem řekl, svými vnějšími důsledky nutí Židy přecházet z jedné země do druhé, ale dnes je svět naší emigraci uzavřen. S možnými výjimkami Brazílie a Argentiny, a s možnou výjimkou drobné infiltrace do některých dalších zemí, není ve světě místo pro masu Židů, kteří nenacházejí místo ve svých dosavadních zemích.
Morální důsledek této situace se zkombinoval s věkovitou tradicí příchylnosti k Palestině, tradicí, která představuje integrální součást našeho náboženství, tradici, která jak myslím, nás udělala takovými, jací jsme, paličatě, nezlomně oddaní zemi, kterou mnozí z nás ani neviděli, ale která byla ústřední součástí našich dějin, jež nás naučily hledět na Palestinu jako na zemi, kde chceme najít uskutečnění našeho věkovitého snu.“
— Chaim Weizmann sionistický vůdce, první prezident Izraele 1874 - 1952
v roce 1930 na schůzce s britským ministrem kolonií lordem Passfieldem a ministrem zahraničí Arthurem Hendersonem
Zdroj: GILBERT, Martin. Izrael: Dějiny. Praha : BB Art, 2002. 79 s. ISBN 80-7257-740-9. [Dále jen: Izrael: Dějiny.]

„Jazyk jest vědomí národa, jest jeho duch v nejvyšším svém zjevení, jest čarovně mocný svazek, jenž dítě k matce, bratra k bratru, rodinu k rodině víže a je všechny spojuje v národ.“
— Pavel Josef Šafařík česky píšící spisovatel, slavista, literární historik, etnograf a jazykovědec slovenského původu 1795 - 1861