Ben Bova citáty

Ben Bova foto
1  0

Ben Bova

Datum narození:8. listopad 1932

Benjamin William Bova je americký spisovatel science fiction.

Ve svém rodném městě se také v roce 1953 oženil s Rose Cucinottou a v roce 1954 získal bakalářský titul z žurnalistiky na Tempel University. Patnáct let pracoval v leteckém průmyslu. Již v této době začal psát SF: první knihou byla The Star Conquerors v roce 1959, jeho první povídka A Long Way Back se objevila v roce 1960. Od roku 1971 do roku 1978 byl editorem časopisu Analog Science Fiction, během této doby získal šestkrát cenu Hugo pro nejlepšího profesionálního editora. Poté přešel do časopisu Omni, kde zůstal až do roku 1982.

Vyučoval sci-fi na Harvardu a přednášel v newyorském Haydenově planetáriu. Bova psal o technice pro projekt Vanguard a byl marketingovým manažerem Avco Everett Research Laboratory, kde se setkal s mnoha špičkovými vědci v oborech laserů, umělých srdcí a dalších pokročilých technologií. Je emeritním prezidentem Národní vesmírné společnosti a byl prezidentem SFWA .

Citáty Ben Bova

„The art of fiction has not changed much since prehistoric times. The formula for telling a powerful story has remained the same: create a strong character, a person of great strengths, capable of deep emotions and decisive action. Give him a weakness. Set him in conflict with another powerful character -- or perhaps with nature. Let his exterior conflict be the mirror of the protagonist's own interior conflict, the clash of his desires, his own strength against his own weakness. And there you have a story. Whether it's Abraham offering his only son to God, or Paris bringing ruin to Troy over a woman, or Hamlet and Claudius playing their deadly game, Faust seeking the world's knowledge and power -- the stories that stand out in the minds of the reader are those whose characters are unforgettable.

To show other worlds, to describe possible future societies and the problems lurking ahead, is not enough. The writer of science fiction must show how these worlds and these futures affect human beings. And something much more important: he must show how human beings can and do literally create these future worlds. For our future is largely in our own hands. It doesn't come blindly rolling out of the heavens; it is the joint product of the actions of billions of human beings. This is a point that's easily forgotten in the rush of headlines and the hectic badgering of everyday life. But it's a point that science fiction makes constantly: the future belongs to us -- whatever it is. We make it, our actions shape tomorrow. We have the brains and guts to build paradise (or at least try). Tragedy is when we fail, and the greatest crime of all is when we fail even to try.

Thus science fiction stands as a bridge between science and art, between the engineers of technology and the poets of humanity.“

— Ben Bova

Další
Dnešní výročí
Miguel ángel Asturias foto
Miguel ángel Asturias6
guatemalský básník, prozaik, dramatik, novinář a diplomat 1899 - 1974
Thomas Browne foto
Thomas Browne12
anglický učenec 1605 - 1682
Jonathan Swift foto
Jonathan Swift54
anglo-irský satirik, esejista, básník 1667 - 1745
Karel Poláček foto
Karel Poláček21
český humorista, novinář, romanopisec, scénárista a spiso... 1892 - 1944
Dalších 28 dnešních výročí
Podobní autoři
Isaac Asimov foto
Isaac Asimov12
americký spisovatel a biochemik
Dean Ray Koontz16
americký autor
Neil Gaiman foto
Neil Gaiman21
anglický spisovatel fantazie
František Kotleta foto
František Kotleta22
český spisovatel
Robert Anson Heinlein foto
Robert Anson Heinlein20
americký autor sci-fi
Iain Banks foto
Iain Banks2
skotský spisovatel
George Raymond Richard Martin foto
George Raymond Richard Martin61
americký spisovatel, scenárista a televizní producent
Lucie Lukačovičová foto
Lucie Lukačovičová1
česká spisovatelka
Stanisław Lem foto
Stanisław Lem6
polský autor sci-fi
Boris Strugackij foto
Boris Strugackij2
ruský spisovatel