Felix Maria Davídek citáty

Felix Maria Davídek foto

2   0

Felix Maria Davídek

Datum narození: 21. leden 1921
Datum úmrtí: 18. srpen 1988

PhDr. Felix Maria Davídek byl český katolický kněz, tajně vysvěcený biskup a zakladatel rozsáhlého společenství podzemní církve Koinótés.

Vystudoval teologii , obhájil doktorát v oboru filosofie a psychologie , vystudoval lékařství , postgraduální studium na VŠE Bratislava . Samostudiem se zabýval kybernetikou, teorií řízení, ekonomií. Plynně hovořil německy, anglicky, španělsky, polsky. V letech 1950–1964 byl vězněn. Po propuštění začal budovat rozsáhlé „podzemní“ teologicko-vzdělávací struktury. Pod vlivem dřívějšího komunistického teroru i sovětské okupace v roce 1968 a moderní teologie období Druhého vatikánského koncilu budoval paralelní církevní struktury a vysvětil tajné biskupy, desítky kněží včetně ženatých a také tři ženy, z nichž je známa jen Ludmila Javorová.


„V mém životě je důležité, že jsem se narodil, že jsem se stal římskokatolickým knězem a že jsem byl uvězněn komunistickou StB. Zvláště poslední dvě skutečnosti mi dali mnohé pochopit. Nic od vás nečekám, nic od vás nechci. Kdykoliv jsem ochoten jít na smrt. Stručný životopis pro potřeby vězeňské služby 1960“

„Život má přednost před kodexem.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .